معاون سازمان حفظ نباتات كشور:

توسعه صادرات نیازمند توجه به صنعت بسته بندی است

توسعه صادرات نیازمند توجه به صنعت بسته بندی است

به گزارش بیا شمال معاون سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر ضرورت ارتقای صنعت بسته بندی، اظهار داشت: توسعه صادرات بدون توجه به صنعت بسته بندی به روز تحقق نمی یابد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مهدی قائمیان ظهر سه شنبه در نشست بررسی مشکلات انجمن تجار و بازرگانان آستارا با اعلان اینکه در صورتیکه بخواهیم رویکرد صادراتی خویش را به سمت کشورهای منطقه تغییر دهیم نیازمند سیستم بسته بندی مناسب هستیم، اظهار نمود: توسعه صنایع بسته بندی صادراتی، لزوم رونق کشاورزی و صادرات در شهرستان مرزنشین آستارا است.
وی توسعه کمی و کیفی صنایع بسته بندی را لزوم توسعه و رونق بخش صادرات در بخش کشاورزی این شهرستان مرزی دانست.
قائمیان، اضافه کرد: با وجود رونق تولید بخش کشاورزی و فعالیت چشم گیر بنادر و مرزهای گیلان در صادرات، متأسفانه بخش عمده ای از محصولات به صورت خام عرضه و صادر می شود.
وی با اشاره به وجود خلأ در صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی میوه، تره بار و سبزیجات، افزود: راه اندازی صنایع بسته بندی بویژه در بنادر و مناطق ویژه اقتصادی و تجاری گیلان همچون آستارا ضروری بوده و قابلیت ارزآوری و ارزش افزوده صادرات بخش کشاورزی را چند برابر خواهد نمود.
معاون سازمان حفظ نباتات کشور با اعلان اینکه آستارا، گلوگاه صادرات محصولات کشاورزی در کشور بوده و بسترهای صادراتی آن نامناسب است، اظهار داشت: تلاش بر این است که آمار صادرات کشور از مرزهای سه گانه آستارا در استان گیلان افزایش یابد.
وی، با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و استاندارد بودن آنها، اظهار داشت: هر هفته جلسه هایی را با انجمن های صادرکنندگان فعال در سطح کشور داریم و در این جلسات تلاش می نماییم تا حداقل مشکلات را برای صادرکنندگان داشته باشیم.
قائمیان، با اشاره به این که کلینیک های فعال موظف می باشند تا محصولات کشاورزی را از صفر تا صد کنترل کنند، اظهار نمود: کلینیک ها به جای مستقر شدن در پایانه باید در محل های سورتینگ و بسته بندی مستقر شوند.


منبع:

1400/04/22
20:09:01
0.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا