استاندار گیلان:

سهل انگاری در ساخت و سازها پذیرفته نیست

سهل انگاری در ساخت و سازها پذیرفته نیست

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با اشاره به این که سهل انگاری در ساخت و سازها پذیرفته نیست، اظهار داشت: با هرگونه ساحل خواری و جنگل خواری در گیلان برخورد قاطع می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، اسدالله عباسی پس از ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه ساخت و سازهای بدون مجوز در گیلان با تاکید بر برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهار نمود: درباب نظارت بر ساخت و سازهای استان نباید غفلت و سهل انگاری صورت گیرد چونکه تبعات بدی را به دنبال دارد.
وی با اشاره به عزم جدی دولت در مبارزه با فساد و همین طور ساخت و سازهای غیرمجاز، اضافه کرد: با مسببان ساخت و سازهای بدون مجوز در استان برخورد جدی شود.
استان گیلان با اعلان اینکه ساخت و سازهای بدون مجوز تبعات اجتماعی فراوانی دارد، اظهار داشت: مدیران شهری و روستایی ناظران اصلی ساخت و سازها در شهر و روستا هستند و سهل انگاری از طرف آنها پذیرفته نیست.
عباسی با اشاره به برخی تخلفات دهیاری ها در امور ساخت و ساز روستایی، بیان کرد: در بعضی شهرستان ها دهیاران گرفتار تعارض منافع هستند و نفع شخصی را منافع مردم و دولت ترجیح می دهند.
وی با تاکید بر برخورد جدی با ساحل خواری و جنگل خواری، اضافه کرد: جنگلها و انفال میراث باارزش ماست و باید بصورت جدی از آن محافظت نماییم.
استاندار گیلان با انتقاد از صدور مجوز به افراد غیربومی در روستاها، اشاره کرد: مخالف سرسخت صدور مجوز و فروش اراضی به غیربومی ها در گیلان هستم.
عباسی با اشاره به تبعات و آثار سو غیربومی ها در روستاها، افزود: سکونت غیر بومی ها در روستاها ضمن لطمه اجتماعی، سبب تغییر سبک زندگی و فرهنگ روستایی می شود.
وی با تاکید بر نظارت ویژه به ساخت و سازها در مناطق شهری و روستایی، اضافه کرد: نباید اجازه داد با سهل انگاری عده ای، دیگران لطمه ببینند.
استاندار گیلان خطاب به شهرداران استان، اشاره کرد: همه مدیران شهری گیلان موظف می باشند نسبت به صدور مجوزهای ساخت و سازها نظارت ویژه ای داشته باشند.
عباسی از تشکیل کارگروه مبارزه با جنگل خواری، زمین خواری و ساحل خواری در گیلان، بیان کرد: این کارگروه در شهرستان ها با محوریت فرماندار پیگیری و تشکیل شده و نتایج آن به استانداری اعلام گردد.
وی با اشاره به مسئله سراوان و تبعات اجتماعی آن، اضافه کرد: نباید مسائل استان همانند مسئله پسماند سراوان، جریحه دار شود و پیش از تبدیل مسئله به بحران، اقدامات لازم نسبت به رفع آن صورت گیرد.
استاندار گیلان با اشاره به برخورد جدی با سودا گران قاچاق چوب در استان، بیان کرد: برخورد جدی با قاچاقچیان چوب در گیلان مورد تاکید است.


منبع:

1401/03/16
21:38:19
0.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا