استاندار گیلان تاكید كرد:

ویلاسازی در منطقه حیران آستارا ممنوع شد

ویلاسازی در منطقه حیران آستارا ممنوع شد

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با تأكید براینكه ویلاسازی درمنطقه گردشگری حیران سرمایه گذاری نبوده وبا آن مخالف هستیم ،گفت: ویلاسازی باید با هدف ارتزاق صورت گیرد درغیراین صورت مسئولان برخورد كنند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مصطفی سالاری ظهر پنجشنبه درنشست هم اندیشی بخشداران، شهرداران، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی شهر و روستای آستارا درمحل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار نمود: شهرستان مرزی آستارا برای كشور واستان گیلان بسیار مهم است و بعنوان نماینده عالی دولت در استان پیگیر رفع مشكلات این شهرستان مرزنشین هستم.
وی با اشاره به اینكه شهرستان آستارا بعنوان یك شهرستان مرزی دارای ظرفیت های منحصربه فردی است و باید از این قابلیت ها در جهت توسعه استان گیلان و شهرستان آستارا بهره برد، اظهار نمود: متاسفانه منابع مالی استان محدود است وتمامی هزینه ها باید به صورت صحیح و اصولی عملیاتی شود.
وی با تاكید بر اینكه مردم آستارا باید از مزیت مرزی بودن شهرستان كاملا بهره مند شوند، اظهار داشت: این حق مردم مرزنشین آستارا است كه از یك تردد پرسود مرزی استفاده ببرند.
سالاری خواهان رفع محدودیت های گمركی و همكاری وزارت امور خارجه در زمینه تردد مرزنشینان آستارایی شد.
وی در ادامه برضرورت رفع موانع و كمبودهای استان گیلان و شهرستان آستارا تصریح كرد و اضافه كرد: باید مشكلات را در كمال صداقت به مردم منتقل و راهكاری برای آن پیدا كنیم.
استاندار گیلان با اشاره به ویلا سازی های صورت گرفته در روستای حیران آستارا، اظهار نمود: سرمایه گذاری و ویلا سازی باید با هدف ارتزاق صورت بگیرد و مدیران ذیربط باید از ویلا سازی افرادی كه از جایی دیگر وارد منطقه و به ویلا سازی اقدام و سپس منطقه را ترك كرده برخورد كنند.
در این نشست كه با حضور ۲۵ نفر از مدیران كل دستگاه های اجرایی استان گیلان برگزار شد، شهرداران آستارا و لوندویل، دهیاران حیران، عنبران، كوته كومه، باغچه سرا، قره سو، دمیر اوغلی كش، مشند و رئیس شورای اسلامی بخش لوندویل به بیان مشكلات موجود خود در روستاها، بخش ها و شهرهای پرداخته و در این رابطه استاندار گیلان دستورات لازم را به مدیران كل راه و شهرسازی، بنیاد مسكن، دانشگاه علوم پزشكی، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان، آب منطقه ای، محیط زیست، گاز رسانی و همینطور امور شهرداری های استانداری گیلان جهت رفع موانع موجود دادند.
 

1396/09/09
22:58:00
5.0 / 5
5016
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا