رئیس جهاد كشاورزی فومن خبر داد:

اجرای شخم زمستانه در حدود ۱۰۰۰ هكتار از اراضی شالیزاری فومن

اجرای شخم زمستانه در حدود ۱۰۰۰ هكتار از اراضی شالیزاری فومن

به گزارش بیا شمال رئیس جهاد كشاورزی فومن اظهار داشت: شالیكاران فومنی تابحال با استفاده از نزولات آسمانی ۱۰۰۰ هكتار از اراضی شالیزاری این شهرستان را شخم زمستانه زده اند.محمدرضا ابراهیم زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وجود شرایط جوی مناسب و بارش نزولات آسمانی در ماه های اخیر، اظهاركرد: شالكیاران فومنی جهت استفاده بهینه از منابع آبی تابحال موفق به اجرای شخم زمستانه در بیشتر از ۵ هكتار از اراضی شالیزاری این شهرستان شده اند.
وی با اشاره به اینكه شهرستان فومن دارای ۱۳ هزار و ۸۷۰ هكتار از اراضی شالیزاری است، اضافه كرد: این میزان معادل بیشتر از ۱۰۰۰ هكتار از اراضی شالیزاری در شهرستان فومن است.
ابراهیم زاده در ادامه با اشاره به مزایای اجرای شخم زمستانه، اظهار داشت: با شخم اول آماده سازی زمین برای نشا در فصل زراعی با سهولت بیشتری انجام می گیرد و سبب كاهش جمعیت آفت كرم ساقه خوار برنج می گردد.
وی افزود: با از بین رفتن علف های هرز مصرف سموم كشاورزی و هزینه تولید كاهش یافته بنابراین از شالیكاران فومنی درخواست می گردد از فرصت باقیمانده استفاده لازم را برای آماده سازی زمین شالیكاری را ببرند.
رئیس جهاد كشاورزی فومن یادآورشد: سالانه از ۱۳ هزار و ۸۷۰ هكتار اراضی شالیكاری شهرستان فومن ۴۷ هزار تن برنج سفید استحصال می گردد.

1397/10/15
13:39:29
5.0 / 5
4191
تگهای خبر: آب , اراضی , برند , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا