در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش های همگانی:

زیرساخت های عمومی ورزشی باید در اختیار مردم قرار گیرد

زیرساخت های عمومی ورزشی باید در اختیار مردم قرار گیرد

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان اظهار داشت: فضاهای قابل استفاده در بخش ورزشی كه در دستگاه های اجرایی موجود است باید علاوه بر شناسایی در چارچوب برنامه ریزی مشخص در ساعات غیراداری در اختیار مردم قرار گیرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مصطفی سالاری پنجشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش های همگانی كشور با اشاره به اینكه در ورزش همگانی تمركز بر افزایش زیرساخت ها نسبت به استفاده از امكانات موجود در فعالیت های ورزشی بیشتر است، اضافه كرد: از ظرفیت شهرداری ها، دهیاری ها و آموزش و پرورش در برگزاری مسابقات محلی رشته های پرطرفدار استفاده نماییم.
وی برضرورت تهیه تقویم برگزاری مسابقات ورزشی محلی توسط ورزش و جوانان تاكید و خاطرنشان كرد: با در نظرگرفتن هدایا برای قهرمان رقابت های ورزشی و نظارت بر اجرای مسابقات بین جوانان روستایی شور و نشاط خوبی در بین آنان تولید می گردد.
استاندار گیلان با اشاره به محدودیت منابع اعتباری درباره راه اندازی پایگاه ورزش همگانی، اظهار داشت: راه اندازی این پایگاه در خارج از محدوده شهری نیازمند امكانات اردوگاهی و حمل و نقل است كه اساساً با راه اندازی آن هم مورد استقبال قرار نمی گیرد.
وی تولید فضاهای سبز با امكانات ورزشی در كنار لایروبی رودخانه های گوهررود و زرجوب را اقدامی موثر در راه توسعه ورزش های همگانی عنوان نمود و اضافه كرد: منابع حاصل از ۰/۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده باید بر توسعه فعالیت های ورزشی تمركز شود.

تدوین سند تحول ورزش های همگانی
در ادامه این دیدار رئیس فدراسیون ورزش همگانی كشور با قدردانی از نگاه استاندار گیلان در پشتیبانی از توسعه فعالیت های ورزش همگانی، اظهاركرد: توسعه ورزش همگانی نقش بسزایی در افزایش سطح نشاط، سلامت و پویایی مردم دارد.
علی مجدآرا با اشاره به اینكه برای تدوین سندهای تحول ورزش همگانی حدود ۷ هزار ساعت وقت گذاشته شده است، اضافه كرد: اعتبارات خوبی همچون ۰/۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای اجرای طرح های توسعه ورزش همگانی وجود دارد كه باید از این ظرفیت استفاده گردد.
وی تولید جاده سلامت ورزش همگانی در هر شهرستان را یك گام موثر در توسعه این بخش ارزیابی و بیان كرد: با هماهنگی و حمایت شهرداری ها برنامه های همگانی را افزایش می دهیم.
مریم بخشی مدیركل ورزش و جوانان گیلان هم در این دیدار از ارتقای رتبه گیلان از جایگاه ۲۱ به ۶ كشور با اجرای برنامه های مختلف اطلاع داد.

در آخر این دیدار تندیس سفیر ورزش های همگانی از جانب رئیس این فدراسیون ورزش های همگانی به استاندار گیلان اهدا شد.

1397/10/28
20:51:54
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: تولید , جاده , حمل و نقل , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا