امام جمعه اسالم:

مشكلات كشور با تصویب FAFTحل نخواهد شد، مسئولان با دقت عمل كنند

مشكلات كشور با تصویب FAFTحل نخواهد شد، مسئولان با دقت عمل كنند

بیا شمال: امام جمعه اسالم با اشاره به اینكه مشكلات كشور با تصویب FATF حل نخواهد شد از مسئولان خواست در بررسی این لوایح دقت بیشتری داشته باشند تا سوژه برجام تكرار نشود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدجواد باقری درخطبه های این هفته نماز جمعه بخش اسالم شهرستان تالش به شبهات و اعادی غلط بیان شده از طرف وهابیت در خصوص مشرك خواندن مسلمانان به علت اعتقاد به شفاعت اشاره و ادله مستند از قرآن و احادیث معتبر اهل سنت در رد این شبهات بیان كرد.
وی اضافه كرد: شفاعت از امور مسلم و مورد قبول همه مسلمان است كه با اذن و اراده الهی توسط انبیاء و بزرگان دین برای رهایی امت از عذاب و ارتقای درجات انجام می شود.
امام جمعه اسالم در ادامه خطبه ها به ششم بهمن ماه سالروز حماسه مردم شهر هزار سنگر آمل در مقابله با گروهك تروریستی «اتحاد كمونیست ها» اشاره نمود و اظهار داشت: اوایل انقلاب جنگل های شمال و حتی جنگل های تالش و اسالم محل اختفای گروهك های ضد انقلاب بود كه با مقاومت مردم خصوصاً در منطقه آمل نقشه این گروهك برای اشغال تهران خنثی شد.
باقری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه تسریع در حركت علمی كشور، بیان كرد: علم باید در خدمت تولید و اشتغال و اختتام وابستگی به خارج باشد.
امام جمعه اسالم به صحبت های بیان شده در خطبه هفته گذشته نمازجمعه بخش اسالم در زمینه فرصت های و تهدیدات فضای مجازی و بازتاب آن در شبكه های اجتماعی اشاره و خاطرنشان كرد: هفته گذشته مطالبی در این زمینه بیان شد كه بازتاب آن در همین شبكه های اجتماعی قدرت تریبون نمازجمعه را به نمایش گذاشت كه این نشان دهنده فرصت های موجود شبكه های مجازی است كه می توان به درستی از آن استفاده نمود.
وی همین طور در ادامه با اشاره به اینكه خیلی از بزرگان كشور باز به این مورد اشاره كرده اند، اظهار داشت: رئیس جمهور به اشتباه دولت در فیلترینگ غیركارشناسانه تلگرام اعتراف كرده است. فیلترینگ باید در جهت كنترل فضای مجازی باشد نه محرومیت از آن و كسی با فیلترینگ كارشناسانه مخالف نیست.
حجت الاسلام باقری به جایگاه و نقش مهم تریبون نمازجمعه اشاره نمود و اضافه كرد: تریبون نماز جمعه محلی برای دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه است. در ایام گذشته تعدادی از وزرا نامه ای با سوژه تسریع رسیدگی به لوایح مربوط به FATF، CFT و پالرمو به مقام معظم رهبری ارسال كرده اند. سوالی كه باید از وزرا پرسیده شود این بوده كه بر طبق اصل ۵۷ قانون اساسی در خصوص تفكیك قوای سه گانه و مشخص شدن وظایف هر قوه آیا باید در هر مسئله ای به رهبری نامه نوشت؟
وی با اشاره به اینكه رهبری معظم مواضع خود درباره FATF و برجام و امثال این لوایح را بارها صریحا بیان كرده اند، اظهاركرد: مسئولان به چه میزان به تأكیدات رهبری معظم عمل كرده اند. برجام چه منفعتی برای نظام و ملت ایران به همراه داشته كه حال به دنبال تصویب و عملی كردن FATF هستند.
وی تاكید كرد: مشكلات كشور با تصویب این لوایح حل نخواهد شد. مسئولان باید دقت داشته باشند برای اینكه FATF كلاه گشادی است.

1397/11/05
19:41:07
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: تولید , زمین , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا