رأس ساعت ۹:۳۳؛

زنگ انقلاب در ۱۰۹۹ مدرسه استان گیلان نواخته شد

زنگ انقلاب در ۱۰۹۹ مدرسه استان گیلان نواخته شد

به گزارش بیا شمال بامداد امروز دانش آموزان هزار و ۹۹ مدرسه گیلان شاهد نواخته شدن زنگ انقلاب در این استان همزمان با سراسر كشور و آغاز جشن های ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بودند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، بامداد شنبه همزمان با سراسر كشور و به یاد ورود حضرت امام خمینی (ره) به كشور رأس ساعت ۹: ۳۳ «زنگ انقلاب» در مدارس شهری و روستایی استان گیلان طنین انداز شد.
مراسم نمادین و مركزی این برنامه در آموزشگاه «آذر بهنیا» شهر رشت برگزار گردید و دانش آموزان ۱۰۹۹ مدرسه استان گیلان شاهد نواخته شدن «زنگ انقلاب» بودند.
۳۹۳ هزار و ۴۷ دانش آموز گیلانی ضمن گرفتن جشن آغاز دهه فجر چهلمین سال انقلاب، با آرمان های شهدا، انقلاب، نظام و رهبر تجدید میثاق كردند.
گفتنی است مصطفی سالاری استاندار گیلان، نادر جهان آرای مدیركل آموزش و پرورش و میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت و جمع دیگر از مسئولان دستگاه های اجرایی در این مراسم حضور داشتند.
مراسم نمادین نواخته شدن «زنگ انقلاب» در مدرسه «شهید چمران» رودسر هم برگزار گردید و دانش آموزان با خواندن سرود «خمینی ای امام» سالروز ورود تاریخی رهبر كبیر انقلاب اسلامی به كشور را بعد از سال ها تبعید گرامیداشتند.

بهره برداری از ۲۰۲ پروژه در دهه فجر
سرپرست فرمانداری رودسر در این مراسم در مراسم نمادین با گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب، اظهار داشت: خدا را شاكریم كه با وجود همه فراز و نشیب ها امروز چهل سالگی انقلاب را جشن می گیریم.
علی وارسته افزود با اشاره به اینكه به رغم همه مشكلات انقلا اسلامی به بلوغ و عقلانیت رسیده است، اضافه كرد: دهه فجر درهای پیروزی را به روی ملت گشود و استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را برای این سرزمین به ارمغان آورد.
وی در ادامه به سرمایه گذاری بیشتر از ۶۳ میلیارد تومانی این شهرستان برای افتتاح و بهره برداری از ۲۰۲پروژه عمرانی و عام المنفعه همزمان با چهل سالگی پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: پرورش ماهی در قفس های دریایی در چابكسر با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان با ظرفیت تولید۵۰۰ تن، تامین آب شرب ۹روستا با اعتبار یك میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان و بهره برداری از یك واحد آموزشی سه كلاسه با اعتبار ۵۵۰ میلیون تومانی را همچون این پروژه ها است.

دانش آموزان در تاریخ ایران همیشه حماسه ساز بوده اند
مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس شهرستان فومن هم همزمان با سراسر كشور و استان گیلان به صورت نمادین در مدرسه شاهد پسرانه شهید كدیور با حضور مسئولان و دانش آموزان و معلمان برگزار گردید.
فرماندار فومن در این مراسم ضمن تبریك فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، اظهاركرد: دانش آموزان در تاریخ این كشور همیشه حماسه ساز وحماسه بوده اند. نقش دانش آموزان در مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی غیرقابل انكار است.
محمود قاسم نژاد در ادامه از افتتاح حدود ۶۰ پروژه عمرانی و عام المنفعه در این شهرستان اطلاع داد و اضافه كرد: برای اجرای و تكمیل این تعداد پروژه بیشتر از ۴۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی در ادامه به بعضی از پروژه های افتتاحی در شهرستان فومن اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه ها در حوزه های عمرانی، اشتغالزایی، خدماتی و زیرساختی و اقتصاد مقاومتی است.
فرماندار فومن با اشاره به اینكه در روزهای مبارك دهه فجر بیشتر از ۱۰۰ برنامه فرهنگی در شهرستان فومن اجرایی می شود، بیان كرد: مسئولان تلاش كنند تا دستاوردهای چهل ساله انقلاب را در حوزه دستگاه مربوطه خود برای مردم بیان كنند.

پیروزی انقلاب اسلامی شرایط كشور را تغییر داد
فرماندار صومعه سرا در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه شاهد پسرانه شهید صدیقی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، اظهار نمود: انقلاب اسلامی یك نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی است.
علی فتح اللهی با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی در حالی به ثمر نشست كه پیش از آن ملت ایران از خیلی از جهات از شرایط خوبی برخوردار نبودند، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی این شرایط تغییر نمود.
وی با اشاره به امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان كرد: هر انقلابی با رهبر و لیدر آن شناخته می شود انقلاب اسلامی ایران هم با نام امام خمینی (ره) عجین شده و در جهان اشاعه می یابد.
فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینكه باید این مورد كه قبل و بعداز انقلاب ایران دارای چه شرایطی بوده برای جامعه تبیین شود، بیان كرد: جوانان نسل چهارم انقلاب باید بدانند كه زمانی در این كشور مسئولان ارشد مورد تحقیر افسران خارجی قرار می گرفتند ولی حق اعتراض و صحبت نداشتند.
وی افزود: امروز جایگاه قدرت و عزت جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان قابل تأمل بوده و این تنها در ساقه رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، از خودگذشتگی شهیدان و توان و قدرت و خلاقیت جوانان ایران اسلامی به دست آمده است.

انتقال ارزش های انقلاب هدف از برگزاری جشن های انقلاب است
رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا هم در ادامه این مراسم با اشاره به اینكه دهه فجر فرصتی مناسب برای آشنایی نسل جوان با آرمان های انقلاب است، اظها كرد: ۱۲بهمن سال ۵۷ یكی از روزهای به یادمانی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی است.
وی با اشاره به اینكه در این روز امام خمینی(ره) پس از ۱۵سال تبعید به میهن اسلامی بازگشتند، اضافه كرد: در این روز اقشار مختلف مردم استقبال بی نظیری از امام خمینی(ره) انجام دادند.
فیض بخش با اشاره به اینكه دهه فجر یادآور روزهای پیروزی انقلاب است، اضافه كرد: هدف از برنامه های دهه فجر انتقال ارزش های انقلاب و نظام به نسل جوان و پویای جامعه است.
افتتاح ۳۲ پروژه عمرانی و خدماتی در شفتفرماندار شفت در آیین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان فجر ضمن تبریك فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به ابعاد مختلف و اهمیت پیروزی مردم ایران در سال ۵۷ اشاره نمود و اضافه كرد: پرسشی كه همواره از جانب نسل چهارم انقلاب اسلامی و در شرایط كنونی مطرح می شود این است كه دلیل تداوم دشمنی های جهان استكبار بر ضد كشور عزیزمان چیست؟محمدرضا محسنی با یادآوری توطئه های بدخواهان نظام اسلامی در طول چهل سال اخیر، مبادرت به كودتا، كوشش برای انزوای سیاسی، به راه انداختن جنگ تحمیلی ۸ ساله و اعمال تحریم های ظالمانه را تنها بخشی از برنامه ریزی های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی برشمرد و خاطرنشان كرد: دلیل دشمنی جهان استكبار استقلال سیاسی و اقتصادی ایران اسلامی و هراس از ترویج فرهنگ عاشورایی و اسلام ناب محمدی(ص) همینطور به خطر افتادن منافع استعمارگرایانه در نتیجه گسترش این ایدئولوژی است.محسنی با اشاره به اینكه دلیل اصلی وضع تحریم های اقتصادی ضد ملت ایران بدون شك فعالیت های هسته ای نیست، اظهار داشت: پرسش اینجاست چرا بعضی از كشورهای جهان بخصوص آمریكا و رژیم منحوس صهیونیستی كه زرادخانه های هسته ای دارند و به سلاح های كشتار جمعی و بمب اتم مجهز بوده و همواره امنیت و صلح جهانی را تهدید می كنند، هیچگاه مورد سوال و اعمال تحریم قرار نگرفته اند؟وی در ادامه با اشاره به اینكه تفكر خودباوری و پیشرفت های روزافزون جوانان در علوم مختلف تجربی، هوا فضا و فناوری های روز دنیا با اتكا بر ظرفیت های درون كشور، دلیل اصلی دشمنی های جهان استكبار ضد كشورمان است، اضافه كرد: ایران اسلامی با تاكید بر توانمندی های خود امروز به كشوری اثرگذار در منطقه خاورمیانه و معادلات جهانی تبدیل گشته است.محسنی با اشاره به اینكه در دهه مبارك فجر سال جاری ۳۲ پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان شفت به بهره برداری می رسد، افزود: برای ساخت و تكمیل این طرح ها بیشتر از ۱۵۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
ادامه دارد...

1397/11/13
15:02:47
5.0 / 5
4270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا