معاون رئیس جمهور:

حضور زن در جامعه نباید آسیبی به بنیان خانواده وارد كند

حضور زن در جامعه نباید آسیبی به بنیان خانواده وارد كند

به گزارش بیا شمال معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاكید كرد: كاركردهای اقتصادی بانوان و حضور آنها در اجتماع یك واقعیت است اما نباید آسیبی به بنیان خانواده وارد كند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، معصومه ابتكار بعدازظهر شنبه در جلسه نشست گفتگوی ملی خانواده كه در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار گردید با اشاره به اینكه در آستانه پنجمین دهه انقلاب مقام معظم رهبری با صدور پیام مهم افق های پیش روی ما را مشخص كرده و دولت هم دنبال كننده اهداف و برنامه این پیام راهبردی است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه خانواده جایگاه ویژه ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد، اضافه كرد: متاسفانه امروز با پیشرفت تكنولوژی و فضای مجازی بنیان خانواده ها هدف قرار گرفته است.
ابتكار با اشاره به اینكه امروزه «تنهایی» معضل جدی است كه خیلی از كشورهای دنیا با آن مواجه بوده و برای آن وزیر منصوب كرده اند، اظهار داشت: مبحث خانواده و توجه به آن و ایجاد زمینه های مناسب برای داشتن معیشت بهتر و همینطور اشتغال حائز اهمیت می باشد.
وی با اشاره به اینكه دولت هم در این زمینه اقدامات بسیاری انجام داده است، بیان كرد: البته به رغم همه تلاش های انجام شده هنوز با معضل بیكاری در خانواده ها مواجه هستیم. متاسفانه وجود بیكاری سبب بروز صدمه های اجتماعی همانند اعتیاد و تزلزل در بنیان خانواده ها شده است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه با اشاره به عرضه لایحه در زمینه مقابله با صدمه های اجتماعی و خشونت ضد زنان در شورای اجتماعی كشور، خاطرنشان كرد: آموزش مهارت های ارتباطی، آموزش های قبل و بعداز ازدواج و همینطور پرداخت وام ازدواج بعضی از سیاست های دولت در این زمینه است.
وی به ظرفیت و پتانسیل تشكل ها و خیریه ها فعال در كشور اشاره كردو اضافه كرد: در بحث زنان و خانواده یكی از رویكردهای ما حمایت است در كنار همه این تلاش ها انجام شده امروز شاهد بروز صدمه ها به واسطه وجود اختلال ارتباطی در بین خانواده ها هستیم.
ابتكار با تاكید برلزوم وجود روابط عاطفی امید بخش و نشاط آور در بین اعضای خانواده، خاطرنشان كرد: عدم توجه به جوانان و سالمندان در خانواده از مهم ترین مشكلاتی است كه دنیا با آن مواجه می باشد. بیان هزار و ۵۰۰ كلمه در یك خانواده پنج نفری طبیعی است كه متاسفانه امروز به زیر ۵۰۰ كلمه رسیده كه مطلوب نمی باشد.
وی با اشاره به اجرای اولین مرحله گفتگوی ملی خانواده در استان گیلان، افزود: NGO، تشكل های دانشگاهی، فعالین اجتماعی و احزاب همه برلزوم تقویت بنیان خانواده تاكید دارند.
ابتكار بابیان اینكه كاركرد اقتصادی بانوان و حضور آنها در اجتماع یك واقعیت است اما نباید آسیبی به خانواده ها برساند، اضافه كرد: در استان گیلان با عنایت به مشكلاتی كه در این حوزه وجود دارد مسئولان باید با نگاه ویژه ای به این مورد رسیدگی كنند.

1397/11/28
15:45:45
5.0 / 5
4035
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا