معاون آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت:

آماده باش ۳۲۰ مأمور آتش نشانی در رشت، كاهش حوادث چهارشنبه سوری

آماده باش ۳۲۰ مأمور آتش نشانی در رشت، كاهش حوادث چهارشنبه سوری

بیا شمال: معاون آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از آماده باش ۳۲۰ مأمور آتش نشانی در چهارشنبه آخر سال رشت آگاهی داد و اظهار داشت: تابحال شاهد حادثه خاصی نبوده ایم.شهرام مؤمنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه برای حوادث چهارشنبه آخر سال حدود ۳۲۰ نفر از پرسنل آتش نشانی شهر رشت در آماده باش كامل هستند، اضافه كرد: این تعداد در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی مستقر شده اند.
وی با اشاره به شناسایی ۱۰ نقطه در شهر رشت از هماهنگی لازم با نیروی انتظامی برای استقرار خودروهای آتش نشانی در این نقاط در صورت نیاز آگاهی داد و اظهار داشت: استقرار این خودروها تنها برای خدمات رسانی سریع تر در زمان بروز حوادث احتمالی با عنایت به ترافیك پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینكه ۷۰ خودروی آتش نشانی شامل سبك، سنگین و نیمه سنگین و سه دستگاه موتور سیلكت باز در آماده باش كامل هستند، بیان كرد: با عنایت به هماهنگی با سازمان سیما منظر و پسماند شهرداری، ۴ دستگاه خودروی آب رسان با ظرفیت ۱۵ تا ۲۰ هزار لیتر آب در اختیار سازمان آتش نشانی رشت قرار گرفته است كه در چند ایستگاه مستقر بوده تا در صورت بروز حوادث احتمالی و حریق بزرگ از ماشین های آتش نشانی پشتیبانی لازم را در زمینه تأمین آب به عمل آورند.
معاون سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری رشت همین طور به حوادث ناشی از مواد محترقه در شهر رشت اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه طی روزهای گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با عنایت به تورم اقتصادی و همین طور اقدامات مناسب نیروی انتظامی در پیشگیری از ورود مواد محترقه به استان گزارشی در زمینه حوادث ناشی مواد محترقه نشده است.
وی با اشاره به اینكه مراسم چهارشنبه آخر سال یك سنت قدیمی است كه امیدواریم شاهد حوادث تلخی در این زمینه نباشیم، اشاره كرد: با مقایسه سال های ۹۵ و ۹۶ تعداد تماسهای تلفنی پارسال به سامانه ۱۲۵ با حدود ۵۵۰ تماس در مقابل ۱۱۵۰ تماس سال ۹۵ كاهش ۵۰ درصدی داشته است.
مؤمنی با اشاره به اینكه پارسال متأسفانه تعداد حوادث و حریق ها در رشت حدود ۳۳ درصد افزایش یافته بود، اضافه كرد: علت این افزایش استفاده از مواد محترقه نبوده بلكه سال قبل شهروندان با روشن كردن بالن آرزوها با عنایت به اینكه مكان فرود آنها مشخص نبوده شاهد آتش سوزی در منازل مسكونی یا درختان بوده ایم.
وی به حوادث جانی سال قبل در شهر رشت باز اشاره نمود و اظهار داشت: در سال ۹۶ تنها یك مورد مصدومیت داشته ایم كه مربوط به یك مأمور نیروی انتظامی بوده كه در حین بازرسی از یك منزل مسكونی در هنگام باز كردن در كمد مواد محترقه دست ساز موجود در این كمد منفجر و این مأمور از ناحیه چشم گرفتار لطمه شد.
معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت افزود: در سال ۹۵ تعداد مصدومیت ها به ۱۸ مورد رسیده بود و یك مورد باز فوتی داشتیم.

1397/12/29
14:14:52
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: آب , حادثه , خدمات , زمین
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا