رئیس جهاد كشاورزی رودسر:

خزانه گیری برنج ۶۰ درصد شالیزارهای رودسر انجام شد

خزانه گیری برنج ۶۰ درصد شالیزارهای رودسر انجام شد

به گزارش بیا شمال مدیر جهاد كشاورزی رودسر با اشاره به انجام ۹۹ درصدی شخم زمستانه در شالیزارهای این شهرستان، اظهار داشت: خزانه گیری برنج ۶۰ درصد شالیزارهای شهرستان رودسر انجام شده است.عبدالله غلامپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه تابحال خزانه گیری برنج ۶۰ درصد شالیزارهای رودسر انجام شده است، اظهار نمود: پیش بینی می شود تا آخر فروردین ماه كار خزانه گیری در شهرستان رودسر به اتمام برسد.
وی با اشاره به اینكه نشاكاری از هفته دوم اردیبهشت ماه امسال در رودسر آغاز می شود، اضافه كرد: ۱۰ درصد از شالیزارهای این شهرستان شخم دوم و ۹۹ درصد شخم زمستانه زده شده است.
رئیس جهاد كشاورزی رودسر در ادامه با اشاره به اینكه با عنایت به اینكه این شهرستان از آب سد بهره مند نیست و بیشتر منابع آبی آن از رودخانه های بزرگ مانند پلرود، انهار و چاه های حفر شده كشاورزی تأمین می شود از كشاورزان انتظار داریم با مدیریت به موقع شخم دوم، راه اندازی خزانه گیری و نشا در اواخر فصل زراعی گرفتار كمبود و تنش آبی نشوند.
وی با اشاره به اینكه شهرستان رودسر دارای ۱۳ هزار شالیكار است، اظهار داشت: بیشتر از تا ۵۵ هزار تُن شلتوك و بیشتر از ۶۰ درصد برنج سفید سالانه در این شهرستان تولید می شود.
وی با اشاره به اینكه رودسر ۵ درصد برنج استان گیلان تولید می كند، اظهار نمود: ۱۰ هزار و ۷۰۰ هكتار از زمین های كشاورزی این شهرستان شالیزار بوده كه از این میزان ۹ هزار هكتار آن قابلیت طرح تجهیز و نوسازی را دارد.

1398/01/22
23:30:18
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: آب , تولید , زمین , شالیزار
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا