با حضور ۴۰ محقق و عضو هیئت علمی؛

كارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشكی بازساختی در گیلان شروع شد

كارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشكی بازساختی در گیلان شروع شد

به گزارش بیا شمال كارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشكی بازساختی با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه های علوم پزشكی سه استان به مدت دو روز در رشت شروع شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، بامداد یكشنبه اولین شورای توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، پزشكی و بازساختی گیلان با حضور پروفسور ماریو آلینی مدرس مؤسسه تحقیقاتی Ao به مدت دو روز در رشت شروع شد.
دبیر شورای علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی گیلان در این باره در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این كارگاه، اظهار داشت: تبادل آخرین یافته های تحقیقاتی با كاربرد درمانی در حوزه پزشكی بازساختی و تبادل تجربه بین المللی در حوزه علوم پزشكی، شناسایی فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشكی در استان گیلان و برگزاری جلسات هم اندیشی جهت تبادل اطلاعات و توسعه ارتباط بین بخشی و بین دستگاهی از مهم ترین اهداف برگزاری این كارگاه آموزشی دو روزه است.
مهیار حبیبی اطلاع رسانی و تسهیل جریان علم خبری، كمك به فرهنگ سازی در حوزه سلول های بنیادی و پزشكی از راه برگزاری كارگاه های دانش آموزی و دانشجویی، اعتلای ارتباطات ملی و بین المللی در این عرصه، پیگیری توافق نامه های بین دستگاهی در جهت اجرایی كردن آن در استان در حوزه سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی را از دیگر اهداف این كارگاه عنوان نمود.
وی به برنامه و فعالیت این شورا در استان گیلان هم اشاره و اظهار نمود: شناسایی و جذب پتانسیل های بالقوه استان گیلان از نظر نیروی انسانی و توان تحقیقاتی در این عرصه جهت حمایت و مشاركت افراد فعال و مؤثر بخشی از این برنامه ها است.
حبیبی در ادامه با اشاره به اینكه ایران به لحاظ تولید علم دارای رتبه اول در خاورمیانه، رتبه چهارم در آسیا و رتبه هجدهم در بین ۲۰ كشور برتر دنیا در حوزه فناوری سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی جهان است، خاطرنشان كرد: در این میان استان گیلان از مجموع ۲۱ استان در پیوستن به این حركت ملی در جایگاه نوزدهم كشور قرار دارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی گیلان همینطور خاطرنشان كرد: شورای توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشكی استان گیلان وظیفه پیشبرد، راهبرد و توسعه این علم و فناوری را برعهده گرفته است.
گفتنی است كارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشكی بازساختی با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه های علوم پزشكی تهران، گیلان و تبریز به دبیری دانشگاه علوم پزشكی گیلان در حال برگزاری است.

1398/01/25
15:18:16
5.0 / 5
4324
تگهای خبر: آموزش , تولید , فعالیت , گیلان
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا