استاندار گیلان:

مجمع مشورتی جوانان در گیلان تشكیل می شود

مجمع مشورتی جوانان در گیلان تشكیل می شود

بیا شمال: استاندار گیلان از تشكیل مجمع مشورتی جوانان در شهرستان های این استان آگاهی داد و اظهار داشت: این مجمع به منظور بهره گیری بیشتر از ظرفیت جوانان مستعد استان تشكیل می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در جلسه هم اندیشی با تعدادی از جوانان كه در سالن غدیر استانداری گیلان انجام شد ضمن تبریك میلاد باسعادت حضرت علی اكبر (ع) و روز جوان با اشاره به اینكه نوع نگاه جوانان به مسائل نقادانه است، اظهار داشت: باید با استفاده از همین نوع نگاه و ظرفیت جوانان در این راه اقداماتی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه جدیت، مطالبه گری، پیشنهاد و انتقاد همچون خاصیت های جوانان است، اضافه كرد: با استفاده از ظرفیت جوانان و همین طور خرد جمعی باید در امتداد ایجاد اشتغال گام های موثرتری برداریم، در مدت یك سال قبل باز در استان گیلان در زمینه بهره گیری از ظرفیت های جوانان اقدامات خوبی انجام شده است.
استاندار گیلان با تاكید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت جوانان در امتداد توسعه این استان، اظهار نمود: جوانان نظرات و پیشنهادات خودرا در حوزه های مختلف به مسئولان منتقل كنند.
وی با اشاره به اینكه طرح نظارت مردم بر دولت بوسیله سازمان های مردم نهاد به صورت جدی در استان گیلان اجرایی می شود، اشاره كرد: دستگاه ها باز باید در امتداد اجرای درست این طرح پاسخگوی انتقادات و پیشنهادات مردم خصوصاً جوانان باشند.
سالاری در ادامه با اشاره به اینكه برای توسعه گیلان سه محور كشاورزی، گردشگری و تجارت تعیین شده است، اضافه كرد: امسال ۵۰ درصد اعتبارات حوزه پژوهشی به طرح ها و پایان نامه هایی با محوریت های كشاورزی، گردشگری و تجارت اختصاص می یابد.
وی به نقش ورزش در ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه اشاره و اظهار نمود: در همین راستا در قالب قانون و مقررات از تیم های ورزشی استان حمایت های لازم خواهد شد.
استاندار گیلان همین طور با اشاره به اینكه ورزش همگانی خصوصاً در سطح روستاهای استان باید توسعه یابد، اظهار داشت: مسئولان حوزه ورزشی به این بخش توجه ویژه ای داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه جوانان می توانند نقش مؤثری در حوزه كار آفرینی باز داشته باشند، بیان كرد: در این راستا برگزاری دوره های كارآفرینی و مهارت آموزی از طرف سازمان فنی و حرفه ای گیلان با عنایت به تفاهم نامه های امضا شده باید در دستور كار قرار گیرد.
سالاری در ادامه به نقش جوانان در مبارزه با لطمه های اجتماعی و فساد اشاره نمود و اظهار داشت: جوانان باید در این زمینه به صورت جدی مطالبه گر باشند.
وی با اشاره به ضرورت تشكیل مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها از ابلاغ بخشنامه هایی در این زمینه طی روزهای آینده آگاهی داد و اضافه كرد: به منظور بهره وری بیشتر از ظرفیت جوانان این مجمع تشكیل می شود.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه در طول یكسال گذشته از ظرفیت جوانان و بانوان در پست های مدیریتی این استان بهره برده شده است، تاكید كرد: این روند در آینده باز ادامه خواهد داشت.

1398/01/29
14:18:07
5.0 / 5
4414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا