رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن:

شهرستان فومن از كمبود فضای فرهنگی و هنری رنج می برد

شهرستان فومن از كمبود فضای فرهنگی و هنری رنج می برد

بیا شمال: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن اظهار داشت: شهرستان فومن از كمبود فضای فرهنگی و هنری رنج می برد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، یوسف نیك انجام قبل از ظهر پنجشنبه در نشست هم اندیشی با كانون خبرنگاران شهرستان فومن با مدیركل فرهنگ و ارشاد گیلان، اظهار نمود: حوزه رسانه شهرستان فومن پس از مركز استان هم از نظر كمی و هم كیفی در جایگاه خوبی در استان گیلان قرار دارد.
وی با اشاره به اینكه با پیگیری و نشست های مستمر با اصحاب رسانه شهرستان فومن مبادرت به تشكیل یك تشكل صنفی شد، اضافه كرد: این تشكل به منظور بررسی مسائل و مشكلات این حوزه صنفی و پیگیری آن تشكیل شده است.
رئیس فرهنگ و ارشاد فومن در ادامه به برخی اقدامات صورت گرفته در طول یكسال گذشته در حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان انجام شده اشاره نمود و اظهار داشت: به لطف مسئولان و اصحاب رسانه و هنرمندان شهرستان فومن پارسال بیشتر از ۵ برنامه ملی در این شهرستان برگزار شده است.
وی برگزاری ۱۵ اجرای تئاتر، سه نمایشگاه بزرگ كتاب، رونمایی از ۵ كتاب تألیف جدید، ۵ كنسرت موسیقی، ۱۵ شب شعر، فعالیت ۷ نشریه و سه سایت خبری بخش دیگری از برنامه های اجرایی در این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر بوده است.
نیك انجام با اشاره به اینكه این شهرستان دارای ۳۳ باشگاه كتابخوانی است، بیان كرد: یك باشگاه كتابخوانی شهرستان فومن دارای در سطح كشوری مقام كسب كرده است.
وی به كمبود فضای فرهنگی و هنری در شهرستان فومن اشاره نمود و اضافه كرد: یك مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان فومن وجود دارد كه با عنایت به حضور اداره كتابخانه های عمومی و موزه شهرستان از فضای محدودی برای برگزاری فرهنگی و هنری برخوردار می باشد پس از مسئولان تقاضا داریم كه در این زمینه باز اقدام اساسی صورت گیرد.


برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای سطح كیفی خبرنگاران
در ادامه این جلسه رئیس كانون رسانه فومن با اشاره به اینكه این كانون در سال ۹۴ توسط هیأت مؤسس وقت با برگزاری انتخابات تشكیل شده است، اظهار نمود: هیأت مدیره این كانون دارای ۵ عضو و دو بازرس كه برای دوره دو ساله توسط مجمع انتخاب می شوند.
الهام حیدری به بعضی از اقدامات این كانون در دو سال قبل اشاره نمود و اضافه كرد: راه اندازی و تجهیز دفتر، عضوگیری، صدور كارت عضویت، برگزاری نشست های هم اندیشی قسمتی از برنامه های اجرایی در دو ساله گذشته توسط این كانون است.
وی افزود: كانون با هدف ارتقای سطح علمی و تخصصی اعضای دوره های آموزشی با حضور اساتید برجسته استان و حتی كشور برگزار خواهد نمود.

1398/01/30
13:31:46
5.0 / 5
4155
تگهای خبر: آموزش , زمین , فعالیت , گیلان
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا