صفار هرندی:

آزادگی فكری دانشجویان فرصتی برای پیشرفت، دانش عمیق كمرنگ شده است

آزادگی فكری دانشجویان فرصتی برای پیشرفت، دانش عمیق كمرنگ شده است

به گزارش بیا شمال عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حریت و آزادگی فكری دانشجویان را فرصتی برای پیشرفت كشور دانست و اظهار داشت: با این فضاهای مجازی، دانش عمیق و ماندگار كمرنگ شده است.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام قبل از ظهر یكشنبه در همایش بزرگداشت مقام معلم با محوریت نقش دانشگاه در تحركات انقلاب با اشاره به خصوصیت های شخصیتی آیت الله مطهری اظهار داشت: مطهری آشنا به علم زمانه و آزادگی تفكر بود و همواره خطرات و جریان های سیاسی را با شناخت كامل گوشزد می كرد.

وی ادامه داد: رمز موفقیت شهید مطهری اخلاص در عمل و روح بندگی در وی سرشار بود.

صفار هرندی با اشاره به برخی وقایع پیش از انقلاب و دوران شكل گیری آن، افزود: آن زمان افرادی مخالف انتشار تصویر مطهری بودند و او را غیر انقلابی می دانستند، امروز همان افراد می گویند تفكر انقلابی، كشور را گرفتار پسرفت می كند.

وی با اشاره به اینكه مطهری نمونه بارز یك انسان معتدل بود، تصریح كرد: كسانی كه امروز خویش را معتدل می نامند، افراطی ترین حركات و اقدامات از آنها سر می زند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه اعتدال با شعار نیست بلكه در عمل باید اثبات شود، خاطرنشان كرد: در سیل اخیر نظام رسمی كار خاصی انجام نداد بلكه این نظام غیر رسمی بود كه به این مورد رسیدگی كرد.

وی با برشمردن خصوصیت های شاخص و موفقیت های انقلاب اسلامی تصریح كرد: ایران اسلامی در زمینه های علمی، فناوری، نانو و.. در جهان حرف برای گفتن داشته و نگاه شاه سلطان حسینی در آن جایی ندارد.

این مسئول درباره جو غالب مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تصویب لایحه FATF هم بیان داشت: این مجمع در بررسی های مستمر به این نتیجه رسید كه تصویب این لایحه به ضرر كشور بوده و با آن مخالف است.

وی افزود: برخی ما را محكوم به ایدئولوژیك بودن می كنند و می گویند این تفكر كشور را عقب نگه می دارد اما باید بگویم كه ما در مجمع كاملاً بر مبنای دنیای مادی و تخصصی مباحث را مورد بحث قرار می دهیم.

صفار هرندی درباره نظریه حذف ریاست جمهوری هم تصریح كرد: این یك بحث نظری بوده و نباید در زمره مباحث روزمره شود و در حال بررسی هستیم كه كدام نظام ریاستی، پارلمانی یا ریاستی پارلمانی به نفع كشور است.

وی اظهار داشت: رئیس جمهور باید دولت را اداره كند و نمایش های این ور و آنور رفتن را كنار بگذارد.

وی فضای مجازی و موبایل را تهدید برای دانشجویان دانست و اضافه كرد: با این فضاهای مجازی، دانش عمیق و ماندگار كمرنگ شده و من پیشنهاد می كنم دانشجویان حتما كتاب بخوانند.

صفارهرندی حریت و آزادگی فكری دانشجویان را هم فرصتی برای پیشرفت كشور دانست.

1398/02/08
22:16:21
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: زمین , ساری
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا