معاون رئیس جمهور:

بخش خصوصی ارزهای خودرا در داخل كشور هزینه كند

بخش خصوصی ارزهای خودرا در داخل كشور هزینه كند

بیا شمال: معاون رئیس جمهور با اشاره به كاهش صادرات نفت و درآمدهای ارزی از بخش خصوصی خواست ارزهای خودرا برای ایجاد تحول اقتصادی در داخل كشور هزینه كنند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در نشست با فعالان صنعت سلولزی استان گیلان در شهرك صنعتی رشت با اشاره به اینكه یكی از پروژه های زیربنایی مهم در استان گیلان حوزه حمل و نقل ریلی است، اظهار نمود: این شبكه سراسری و كشوری است كه در حال پیگیری هستیم.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی این شبكه به ایجاد ارتباط بین شهرك صنعتی برای جابجایی بار بوسیله ریلی كمك می نماید، اضافه كرد: این شبكه امكان جابجایی بار شهرك به شبكه سراسری در كوتاه ترین زمان با كمترین هزینه را فراهم می آورد.
معاون رئیس جمهور تاكید كرد: همین طور راه اندازی این شبكه سبب ایجاد ارتباط استان های ایران و كشورهای حاشیه خزر برای صادرات و واردات كالا می شود.
وی صادرات و واردات كالا با كشورهای حاشیه خزر را نیازمند تقویت زیرساخت های بندری دانست و اظهار داشت: تا سال آینده بوسیله بندر كاسپین می توانیم بار را از عرشه كشتی به قطار جا به جا نماییم تا هزینه جابه جایی بار نیز كم شود.
نوبخت در ادامه با اشاره به اینكه تكمیل و بهره برداری از آزاد راه رشت قزوین در محدود منجیل- رودبار یكی از مهم ترین اولویت های دولت می باشد، اشاره كرد: از ۱۱ كیلومتر باقیمانده سه كیلومتر با اجرای تونل راه اندازی شده و هشت كیلومتر باقیمانده نیازمند ساخت تونل و پل است كه تكمیل پروژه را با مشكل مواجه كرده است و متاسفانه همین سوژه در زمان پیك مسافرت ها سبب ایجاد ترافیك ۳۵ كیلومتری در منطقه می شود.
وی با اشاره به اینكه بزرگترین مشكل گیلان در حوزه تولیدات بوده كه عموماً نیازمند اعتبارات دولتی است كه این اعتبارات باید از خزانه پرداخت گردد، اظهار داشت: در این استان ۹۹ درصد در هر فاصله ای بخش خصوصی حضور داشته و به كمك دولت آمده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه با عنایت به مسئولیت ملی باید در همه استان های حضور یابم، اظهار نمود: البته هم اكنون ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان به بنده سپرده شده كه به همین واسطه امكان دارد در ماه چند بار به این استان سفر كنم.
وی به تحریم محصولات، كاهش صادرات نفت و كاهش درآمدهای ارزی اشاره نمود و اظهار داشت: به رغم كاهش درآمدهای ارزی هزینه های ما كاهش نیافته است از بخش خصوصی انتظار داریم تا ارزهای خود در سایر كشورها را به داخل كشور آورند تا شاهد ایجاد تحول در حوزه اقتصادی باشیم. البته هم اكنون از نوع برخورد با بخش خصوصی رضایت نداریم.
نوبخت افزود: خیلی از ایرانی ها مقیم خارج، كارشناسان داخلی و خارجی مقاومت در مقابل زیاده گویی های آمریكا را ضروری می داند.
وی همین طور خواهان فعال شدن تشكل ها و مجموعه های صنایع در چارچوب تشكل، شهرك، نهاد و NGO صنعتی و تولیدی شد و اظهار داشت: باید به صورت شبكه ای مسائل دسته بندی شود. نهادهای دولتی همانند سازمان صنعت، معدن و تجارت، استانداری و سازمان برنامه و بودجه یك رابطه در این عرصه انتخاب كنند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه یكی از دغدغه های ما وجود ۸۰ هزار طرح و پروژه ملی و استانی بوده كه برای اجرا نیازمند اعتبارات ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی است، اضافه كرد: متاسفانه همین مشكلات سبب طولانی شده اجرای پروژه آزاد راه تهران شمال برای ۲۴ سال بوده و امروز نیز برای تكمیل این پروژه نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.


منبع:

1398/05/18
16:25:30
5.0 / 5
4912
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا