امام جمعه موقت تهران:

سالم سازی جامعه از راه نهی منكرات اقتصادی و سیاسی ایجاد می شود

سالم سازی جامعه از راه نهی منكرات اقتصادی و سیاسی ایجاد می شود

به گزارش بیا شمال امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: نظارت همگانی و گسترده از طریق نهی از منكرات اقتصادی و سیاسی منجر به سالم سازی جامعه می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، آیت الله سید احمد خاتمی عصر دوشنبه در همایش طلایه داران «امر به معروف و نهی از منكر» با عنوان از «غدیر تا عاشورا» در مصلای امام خمینی(ره) رشت با تاكید بر لزوم جا افتادن امر به معروف و نهی از منكر همانند سایر واجبات، اظهار نمود: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر، رسانه های مكتوب، شنیداری، دیداری، فضای مجازی و صدا و سیما در این راستا بسیار موثر هستند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینكه اگر جامعه اسلامی بتواند اهمیت عرضه امر به معروف و نهی از منكر را هم گیر كند جامعه به سمت سالم سازی حركت خواهد كرد، اضافه كرد: امر به معروف و نهی از منكر در صورتی تاثیر اساسی دارد كه همه وارد صحنه عمل شوند.
وی با اشاره به نگاه گسترده و اسلامی نسبت به معروف ها و منكرها، بیان كرد: بعضی از نهی از منكرها خودشان منكر هستند.
آیت الله خاتمی با تاكید بر نظارت همگانی در جهت سالم سازی جامعه بخصوص از راه نهی از منكرات اقتصادی و سیاسی و با اشاره به عملكرد قوی قوه قضاییه استان گیلان در این عرصه، اظهار داشت: مسئولین و قوه قضاییه باید همچنان حامی آمران به معروف و ناهیان از منكر باشند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینكه معروف ها و نهی از منكرها را باید گسترده دید و در این حوزه باید بدنبال تاثیرگذارترین روش بود، اظهار داشت: حجاب برای محفوظ ماندن حریم بانوان است و هدیه دادن چادری فاخر به یك فرد غیر محجبه خود بهترین نوع نهی از منكر است.
وی با اشاره به سه فعل نفس، مدارا و تدبیر در عرصه تقیه افزود: نهی از منكر را باید در درجه اول با تدبیر و آرامش بدون صدمه به خود و در هر مقداری كه می توانیم انجام دهیم چونكه یاس در این حوزه سبب ترك امر به معروف و نهی از منكر می شود.


منبع:

1398/05/28
20:42:05
5.0 / 5
4103
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا