مدیر كل اوقاف گیلان:

طرح مهر تحصیلی در ۶ شهرستان استان گیلان اجرا می شود

طرح مهر تحصیلی در ۶ شهرستان استان گیلان اجرا می شود

به گزارش بیا شمال مدیركل اوقاف گیلان از اجرای طرح مهر تحصیلی در شش شهرستان این استان آگاهی داد و اظهار داشت: در چارچوب این طرح 314 بسته لوازم التحریر به دانش آموزان این شهرستان اهدا می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح «مهر تحصیلی» در استان گیلان، اظهار داشت: در امتداد رسالت سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص نظارت و صیانت از نحوی اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان، اجرای نیات واقفان در چارچوب طرح ویژه های اجتماعی اجرا می شود.
وی با اشاره به اینكه یكی از این طرح ویژه های اجتماعی، اجرای امینانه نیات موقوفات برای تامین كمك هزینه تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت در چارچوب تهیه لوازم التحریر با عنوان طرح «مهر تحصیلی» است، اظهار نمود: این طرح هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش آموزان بی بضاعت بوسیله مراجع ذیصلاح همانند آموزش و پرورش، موسسات خیریه و پرورشگاه ها و اداره بهزیستی انجام می شود.
حجت الاسلام علیزاده در ادامه اضافه كرد: اجرای این طرح سبب اجرای روشی مشخص برای كمك به دانش آموزان نیازمند شده و از اعمال سلیقه های شخصی جلوگیری می كند.
مدیركل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینكه در امتداد اجرای طرح «مهر تحصیلی» امسال ۳۱۴ بسته لوازم التحریر تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، اشاره كرد: ۱۷۵ بسته متعلق به دانش آموزان مقطع ابتدایی و ۱۳۹ بسته متعلق به دانش آموزان دوره متوسطه است.
علیزاده با اشاره به اینكه ارزش ریالی بسته های اهدایی ۳۸ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان است، بیان كرد: این بسته ها از محل درآمد موقوفات منطبق با كمك به دانش آموزان بی بضاعت در شش شهرستان رشت، آستانه اشرفیه، رودسر، صومعه سرا، تالش و لاهیجان تهیه شده است.
مدیركل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: موقوفات آقا سید جنید سیاهكوچه، ناصرقلی خان، حاج صالح نویدی، اسماعیل گواهی، سید جلال الدین اشرف(س)، رضا اسماعیل پور لزرجان، حاج رضا سلیمانی شوئیل، عبدالعلی لنكرانی، آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ، حاج میرزا امان الله حكیم ربانی همچون موقوفاتی هستند كه نیات در رابطه با كمك به دانش آموزان بی بضاعت دارند.


منبع:

1398/06/25
19:50:09
5.0 / 5
4490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا