استاندار گیلان:

ضرورت توجه ویژه به ارتقای كیفیت آموزشی گیلان، مشاركت خیران جلب شود

ضرورت توجه ویژه به ارتقای كیفیت آموزشی گیلان، مشاركت خیران جلب شود

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با تاكید بر ضرورت توجه ویژه به ارتقای كیفیت آموزشی این استان، اظهار داشت: باید مشاركت خیران، مردم و بخش خصوصی در فعالیت آموزش و پرورش جلب شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان كه در سالن شهید انصاری استانداری انجام شد با اشاره به اینكه نیروی انسانی از مهمترین اركان توسعه هر جامعه ای است، اظهار نمود: آموزش و پرورش نیز اصلی ترین اركان تربیت نیروی انسانی در جامعه شمرده می شود.
وی با اشاره به اینكه همین دو جمله به نقش، اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در توسعه هر جامعه ای خصوصاً در كشورهای در حال توسعه اشاره دارد، اضافه كرد: نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی انكارناپذیر است.
استاندار گیلان در ادامه اظهار داشت: چنانچه نهاد آموزش و پرورش بتوانند به درستی به رسالت و وظایف خود خصوصاً در تربیت نیروی انسانی متخصص، كارآمد و ماهر عمل كند بطور قطع چشم انداز توسعه به خوبی ترسیم خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه مسیر توسعه برای گیلان برمبنای اسناد بالادستی و سند چشم انداز، برنامه آمایش سرزمینی، برنامه ششم توسعه و برنامه های كوتاه مدت شامل بودجه پیش بینی می شود، اشاره كرد: همه كاركردها تصمیم سازی و تصمیم گیری باید بر همین مبنا صورت گیرد.
لزوم اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان
زارع با اشاره به اینكه برای حل مشكلات آموزش و پرورش خصوصاً در حوزه سخت افزاری تنها اقدامات دولتی امكان پذیر نیست، تاكید كرد: برای رفع و كاهش مشكلات این حوزه نیازمند تعامل و همكاری همه نهادهای دولتی، غیردولتی و مشاركت مردم، خیران و بخش خصوصی هستیم.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه با عنایت به در پیش بودن سال تحصیلی جدید باید به ارتقای كیفیت آموزش و پرورش استان توجه ویژه ای صورت گیرد، اضافه كرد: ارتقای كیفیت به معنای نارضایتی از وضع موجود نیست بلكه ما به دنبال افزایش و ارتقای سطح كیفی آموزش و پرورش استان در همه حوزه ها هستیم با عنایت به ظرفیت استان گیلان می توانیم در همه عرصه های تحصیلی جایگاه ویژه ای داشته باشیم.
وی با تاكید بر اینكه برای دستیابی به شاخص ها در مقطع متوسطه دوم باید از پایه سرمایه گذاری نماییم، اضافه كرد: امسال خوشبختانه به پیش دبستانی نیز توجه ویژه ای شده است.
زارع در ادامه با اشاره به اینكه برای افزایش كیفیت از خلاقیت و نوآوری بیشتر استفاده شود، اظهار داشت: به اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش نیز توجه ویژه ای شود بوسیله هدایت تحصیلی باید دانش آموزان را به سمت انتخاب رشته های تحصیلی مناسب با نیاز جامعه ترغیب نماییم.
وی با اشاره به اینكه در زمینه طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان نیز آموزش و پرورش استان اقدامات لازم را انجام داده است، اظهار نمود: البته در بعضی موارد نیازمند اصلاحات هستیم اساسا اجرای این طرح می تواند زمینه توسعه و كیفیت بخشی آموزشی را فراهم آورد.
استاندار گیلان همین طور بر لزوم جمع آوری بخاری های نفتی نیز اصرار كرد و اظهار داشت: این تكلیف اداره كل نوسازی مدارس است باید با پیگیری های جدی اجرایی شود تا خدای نكرده شاهد حوادث ناگوار برای دانش آموزان نباشیم.
اجرای ۱۱۰ پروژه آموزشی توسط نوسازی مدارس در گیلان
در ادامه این جلسه مدیركل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به سرانه پایین فضای آموزشی در این استان، اظهار نمود: سرانه فضای آموزشی در گیلان ۵.۱۰ درصد است كه متوسط سرانه فضای آموزشی كشور ۵.۸۰ درصد است.
علی دقیق با اشاره به اینكه ۱۴۴ پروژه توسط نوسازی و تجهیز مدارس در دست اجرا است، اظهار داشت: ۱۱۰ پروژه در حوزه آموزشی است.
وی با اشاره به مشاركت خیرین مدرسه ساز در ساخت فضای آموزشی در استان گیلان، اضافه كرد: كل پروژه ها به بهره داری رسیده از شروع فعالیت جامعه خیرین مدرسه ساز استان گیلان ۲۵۶ پروژه در چارچوب ۱۱۸۹ كلاس با ۱۰۸ میلیارد تومان در چارچوب مشاركت و هدیه بوده است.
دقیق همین طور به جمع آوری بخارهای نفتی از سطح مدارس استان گیلان اشاره و اشاره كرد: ۳۲۰ كلاس درس استان گیلان بخاری نفتی دارد اقدامات لازم برای جمع آوری آنها در حال انجام می باشد.
تشدید نظارت ها در مدارس گیلان
مدیركل آموزش و پرورش گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه در هفته های اخیر نظارت های شدیدترین بر امور مدارس استان گیلان انجام شده است، اضافه كرد: تمهیدات لازم برای شروع سال تحصیلی جدید نیز اتخاذ شده است.
نادر جهان آرای افزود: امسال ۷۱ درصد دانش آموزان در رشته ریاضی فیزیك، ۳۱ درصد در رشته علوم انسانی، ۲۶ درصد علوم تجربی و ۱۰ درصد از دانش آموزان رشته كار و دانش و فنی حرف ای ثبت نام كرده اند


منبع:

1398/06/29
13:16:54
5.0 / 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا