در جلسه سرمایه گذاری گیلان مطرح شد:

میراث فرهنگی مانعی در جذب سرمایه گذاران در پارك های جنگی گیلان

میراث فرهنگی مانعی در جذب سرمایه گذاران در پارك های جنگی گیلان

بیا شمال: جلسه سرمایه گذاری گیلان انجام شد و مسئولان از موانع میراث فرهنگی در واگذاری پارك های جنگلی این استان به سرمایه گذاران گلایه كردند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان قبل از ظهر یكشنبه در كارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری در سالن جلسات استانداری گیلان با تاكید بر اینكه باید عرصه های منابع ملی به سرمایه گذاران واگذار شود، اظهار نمود: بعد از بهره برداری و رسیدن به سود پروژه از سرمایه گذار گرفته شده و تا سه دوره امكان مزایده با بازه ۱۵ تا ۳۹ ساله داشته باشد.
محسن یوسف پور با اشاره به اینكه ۳۱ پارك جنگلی در گیلان وجود دارد، اضافه كرد: پارك های جنگلی امروز مشمول موافقت اصولی میراث فرهنگی هستند كه مسیر را برای سرمایه گذار مشكل ساز كرده و در چهار سال اخیر با مشكلاتی مواجه هستیم.
فرصت و شرایط سرمایه گذاری در گیلان بصورت شفاف اعلام شود
مدیر كل سازمان صمت گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه در زمینه فرصت های سرمایه گذاری و شرایطی كه قابل عملیاتی شدن است بصورت شفاف عمل نكرده ایم و بین دستگاه ها هماهنگی و آگاهی لازم وجود ندارد، اظهار نمود: فرصت و شرایط سرمایه گذاری گیلان را بصورت شفاف جهت جذب سرمایه گذاران باید اعلام و معرفی نماییم.
دلق پوش با اشاره به اینكه ابتدا پروژه ها را احصا، مشكلات را مرتفع و سپس بصورت یك پكیج به سرمایه گذاران معرفی شود، اضافه كرد: پس از واگذاری پروژه ها باید از سرمایه گذار بعد از یك مدت زمان مشخص و با دریافت تعهد مطالبات لازم را داشته باشیم.
۴۳پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینكه تمام پروژه های استان گیلان باید دارای پیوست محیط زیست باشد، اظهار داشت: محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان مانعی بزرگ برای جذب سرمایه گذاران و سپردن پروژه ها به بخش خصوصی محسوب می شوند.
كیوان محمدی اشاره كرد: ۴۳پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد ولی هیچ استانی همانند استان گیلان در ورود سرمایه گذاران با چنین مشكلاتی مواجه نیست.


منبع:

1398/08/20
10:22:44
5.0 / 5
4033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا