مدیركل كتابخانه های گیلان:

طرح شهر می خواند هفته كتاب در گیلان

طرح شهر می خواند هفته كتاب در گیلان

به گزارش بیا شمال مدیركل كتابخانه های گیلان از برگزاری طرح شهر می خواند همزمان با هفته كتاب در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: در این طرح ۹ كتاب پرمخاطب در بافت های جمعیتی به نقد و بررسی گذاشته خواهد شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، پریسا كرمی بامداد چهارشنبه در جلسه انجمن كتابخانه های لنگرود كه در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید با اشاره به اینكه برگزاری این جلسات به منزله اتاق فكر برای ارتقای شاخصهای فرهنگی بخصوص در حوزه كتاب و كتابخوانی است، اظهار نمود: كتابخانه های شهرستان لنگرود از نظر منابع موجود در كتابخانه ها رتبه دوازدهم استان گیلان را دارد.
وی با اشاره به اینكه این لنگرود از نظر گردش كتاب هم در جایگاه نهم، سرانه فضای مطالعه برای هر ۱۰۰ نفر در جایگاه دهم و از نظر پشتیبانی هم در رتبه پنجم استان گیلان را دارا است، اضافه كرد: این آمار نشان دهنده این است كه در شاخصهای اصلی و زیربنایی در شهرستان لنگرود نیازمند تلاش بیشتر همه مسؤلان هستیم.
مدیركل كتابخانه های گیلان در ادامه با اشاره به سابقه فرهنگی و علمی شهرستان لنگرود، تاكید كرد: مردم فرهنگ دوست این شهرستان به رغم امكانات كم و نبود زیرساخت های از همین فضای برای مطالعه و حضور در كتابخانه های استفاده می نمایند.
وی با تاكید بر ضرورت راه اندازی كمیته خیرین كتابخانه ساز در شهرستان لنگرود، اضافه كرد: با عنایت به برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه كتاب گیلان و وجود تخفیف ۳۰ درصدی امیدواریم بتوانیم با همكاری شهرداری و خیران منابع مورد نیاز كتابخانه های شهرستان را تا حدودی تأمین نماییم.
كرمی به وضعیت كتابخانه چاف و چمخاله و بازدیدهای فراوان طی یكساله گذشته، اظهار داشت: سعی شده تا فضاهای جدیدی ایجاد شود. یكی از اتفاقات خوب در این منطقه اهدای یك قطعه زمین در بافت جمعیتی و قول مساعد مسكن و شهرسازی است كه امیدواریم بتوانیم فضای خوبی در این منطقه برای علاقه مندان به حوزه كتاب فراهم نماییم.
وی با تاكید بر ضرورت توجه جدی مسؤلان شهرستان لنگرود به فرهنگ سازی كتاب و كتابخوانی در رده سنی كودكان، نوجوانان و بانوان، اظهار نمود: توجه به این بخش ها زمینه كاهش صدمه های اجتماعی در سطح جامعه را فراهم می آورد.
مدیركل كتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به راه اندازی بخش كودك در تمام كتابخانه های استان گیلان، اضافه كرد: تلاش می شود به شیوه های مختلف حال خوش خواندن در چارچوب برگزاری نشست های كتابخوان، جلسات نقد و بررسی و نقد ادبی منتقل نماییم.
وی با اشاره به اینكه هدف از برگزاری این برنامه های علاقه مند كردن مخاطبان به كتاب و كتابخوانی است، اظهار داشت: در چند سال گذشته نهاد كتابخانه های با تغییر رویكرد تنها به دنبال امانت كتاب و عضوگیری نیست، افزود: انواع برنامه های فرهنگی با همكاری سازمان های فرهنگی در دستور كار قرار گرفته است.
كرمی با تاكید برلزوم زمینه سازی برای جلب افراد دور از مطالعه یكی از مهم ترین اولویت های این نهاد است، خاطرنشان كرد: اجرای طرح «شهر می خواند» یكی از برنامه های ابتكاری این نهاد در هفته كتاب و كتابخوانی برگزار می گردد. در این طرح ۹ جلد از كتاب های پرمخاطب با حضور فعالان حوزه كتاب و كتابخوان در بافت های جمعیتی به نقد و بررسی گذاشته خواهد شد.

1398/08/22
19:15:22
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: تور , زمین , زیربنا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا