مدیركل جذب و سرمایه گذاری استانداری گیلان:

90 درصد فرصت های سرمایه گذاری در گیلان مربوط به بخش گردشگریست

90 درصد فرصت های سرمایه گذاری در گیلان مربوط به بخش گردشگریست

به گزارش بیا شمال مدیركل جذب و سرمایه گذاری استانداری گیلان با اشاره به شناسایی 5 هزار فرصت سرمایه گذاری در این استان، اظهار داشت: 90 درصد فرصت های سرمایه گذاری در گیلان مربوط به بخش گردشگریست.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، یونس رنجكش عصر سه شنبه در جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان صومعه سرا در فرمانداری این شهرستان، اظهار نمود: یكی از وظایف این اداره كل علاوه بر جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری، شناسایی فرصت ها و ظرفیت ها و بهره وری صحیح از آنها و هدایت سرمایه گذاران است.
وی با اشاره به اینكه آنچه كه امروز یكی از دغدغه های سرمایه گذاران در سطح ملی، استانی و محلی است این بوده كه ما هنور نتوانسته ایم سرمایه گذاران را خوب هدایت، جذب و پشتیبانی نماییم، اضافه كرد: ساختار نادرست پشتیبانی و حمایت، نبود نگاه كارشناسی، كم توجهی به قوانین و مقررات از مهم ترین مشكلاتی است كه در این عرصه با آن مواجه هستیم.
رنجكش در ادامه با اشاره به اینكه متاسفانه گاهی اوقات شاهد برخوردهای سلیقه ای و غیركارشناسی هستیم، اظهار داشت: كارگروه های مختلف برای هدایت صحیح در زمینه سرمایه گذاری ها تشكیل شده است.
وی با تاكید بر اینكه اولویت دراین زمینه شناخت فرصت ها با همكاری فرمانداری ها است، بیان كرد: تابحال موفق به شناسایی بیشتر از ۵ هزار فرصت با قابلیت سرمایه گذاری در سطح استان گیلان شده ایم كه ۹۰ درصد این فرصت ها در حوزه گردشگریست.
شناسایی ۳۸۰ فرصت سرمایه گذاری در صومعه سرا
رنجكش با اشاره به اینكه فرصت های معرفی شده باید تبدیل به سرمایه گذاری شود، اضافه كرد: نیازمند یك نگاه كارآفرینانه در امتداد بهره وری از این فرصت ها هستیم در این میان سهم شهرستان صومعه سرا از مجموعه فرصت های شناسایی شده ۳۸۰ مورد بوده كه بخش عمده این فرصت ها نیز در حوزه گردشگریست.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه تلاش می نماییم با عنایت به دستورالعمل های بالادستی و نگاه ملی بر روی دو سوژه اصلی زراعت چوب و آب بندان ها متمركز شویم، افزود: بدین جهت فرصت ها در ابتدا معرفی و سپس برنامه های جامع برای آن نوشته خواهد شد.
مدیركل جذب و سرمایه گذاری استانداری گیلان با اشاره به اینكه در بحث زراعت چوب چندین جلسه برگزار شده و دراین زمینه در محورهای مختلف شامل بهره گیری از بخش خصوصی، صنایع تبدیلی و وابسته، بخش دولتی و دستگاه های اجرایی بعنوان مشكلات شناسایی شده كه در حال تشكیل هسته های حمایتی زراعت چوب هستیم.
برنامه واگذاری ۷ هزار اراضی ملی برای زراعت چوب
وی با اشاره به اینكه گیلان پیشتاز زراعت چوب در كشور است، اظهار نمود: صومعه سرا و آستانه اشرفیه نیز شهرستان های پیشرو زراعت چوب در سطح استان گیلان هستند كه بیشتر از دو دهه است كه در این شهرستان ها در زمینه زراعت چوب فعالیت می شود.
رنجكش به وجود صنایع تبدیلی در سطح استان گیلان اشاره و با اشاره به اینكه این مساله سبب شده كه برای چند سال آینده نیازمند چوب باشیم، تاكید كرد: باید ضمن صیانت از منابع ملی در كنار ظرفیت ها، توسعه اقتصادی و اشتغال را نیز دنبال نماییم.
وی اضافه كرد: در این راستا به دو سوژه واگذاری ۷ هزار هكتار اراضی ملی با همكای منابع طبیعی و بر طبق شیوه نامه های تعریف شده و شناسایی اراضی خرد در دست اشخاص و نهادها و دستگاه ها با قابلیت زراعت چوب در دستور كار قرار گرفته است.


منبع:

1398/09/27
15:01:19
5.0 / 5
3988
تگهای خبر: آب , اراضی , استانداری , تور
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا