مدیركل تعاون مازندران تاكید كرد:

ضرورت ارتقای فرهنگ ایمنی در محیط كار

ضرورت ارتقای فرهنگ ایمنی در محیط كار

به گزارش بیا شمال مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به راهكارهای ایجاد ایمنی بر ارتقای فرهنگ ایمنی در محیط كار تاكید نمود.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، كامران اصغری پیش ازظهر شنبه در كارگاه آموزشی اصول و فرآیند ارزیابی ریسك بر مبنای ISO 31000 با اشاره به اینكه در كل كشور باید تعداد بازرسان نسبت به كارگاه های موجود افزایش یابد، خاطرنشان كرد: بازرسان كار در استان باوجود تعداد كم با تلاشهای بی وقفه جوابگوی نیازهای ایمنی و بازرسی از واحدهای تولیدی هستند.

وی تصریح كرد: همیشه در اعلام حوادث ناشی از كار در كشور مناقشه ای آماری بین اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی و پزشكی قانونی وجود دارد.

اصغری افزود: در بعضی از آمارهایی كه پزشكی قانونی اعلام می كند شاید با آمار این اداره كل تفاوت داشته باشد اما آمار حوادث ناشی از كار و حوادث غیر از ناشی از كار با هم متفاوت می باشد.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران اضافه كرد: بارها در رسانه های ملی و استانی اعلام كردیم، كسی كه حادثه ناشی از كار با رابطه بین كارگری و كارفرمایی باشد با كسی كه خودش مشغول كاری می شود و گرفتار حادثه می شود، متفاوت می باشد. این مسئول اظهار نمود: هرچه سطح آگاهی و اطلاعات بازرسان بیشتر شود و از آن طرف آموزش كارگر و كارفرما افزایش یابد شاهد كاهش حوادث ناشی از كار خواهیم بود.

اصغری با اشاره به راهكارهای افزایش ضریب ایمنی بر ارتقای فرهنگ ایمنی در محیط كار تصریح كرد و اظهار داشت: ارتقای فرهنگ و رعایت اصول ایمنی راهكاری برای پایین آوردن حجم خسارات جانی و مالی در محیط های كارگاهی است. سمانه نوری رئیس اداره بازرسی كار اداره كل هم در این نشست اظهار نمود: هدف از برگزاری این جلسه، آموزش اصول و فرآیند ارزیابی ریسك بر مبنای استانداردهای جهانی می باشد. وی ادامه داد: یكی از مأموریت های سازمانی بازرسی كار، صیانت از نیروی انسانی و ارتقا سطح ایمنی در كارگاه هاست كه اساسا با شناسایی خطرات و ارزیابی ریسك می توانیم بهتر به این مهم دست پیدا نماییم. نوری با اشاره به عملكرد ۹ ماهه اداره بازرسی كار در سال ۹۸ بیان كرد: تا آخر آذر ماه سال جاری جهت نظارت اظهار داشت: تا آخر آذر ماه سال جاری جهت نظارت بر حسن اجرای قانون كار ۱۳ هزار فقره بازدید ادواری و موردی توسط بازرسان كار ما انجام شده است كه نسبت به سال قبل پیشرفت داشته است. وی افزود: در جهت اجرای آیین نامه ایمنی امور پیمانكاری هم تا كنون ۵۰۰ مورد گواهینامه برای شركت های ذیصلاح صادر گردیده است. رئیس اداره بازرسی كار اداره كل با تاكید بر لزوم عرضه آموزش های تخصصی به جامعه هدف تصریح كرد: بیشتر از ۶۰ هزار نفر ساعت آموزش توسط مجریان آموزشی و مشاورین مركز تحقیقات برای كارگران كارفرمایان و پیمانكاران و مسئولین ایمنی برگزار شده است. وی ادامه داد: یكی دیگر از اهداف مهمی كه در حال پیگیری می باشد استقرار مسئولین ایمنی در كارگاه ها است كه در استان مازندران توانسته ایم تا كنون بیشتر از ۳۵۰ مسئول ایمنی را در كارگاه ها مستقر نماییم.


منبع:

1398/10/14
21:45:58
5.0 / 5
3911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا