معاون وزیر كشور:

۷ ماموریت در حوزه رونق تولید به فرمانداران سراسر كشور ابلاغ گردید

۷ ماموریت در حوزه رونق تولید به فرمانداران سراسر كشور ابلاغ گردید

به گزارش بیا شمال معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر كشور با اشاره به ابلاغ هفت ماموریت به فرمانداران در زمینه رونق تولید و رفع موانع، اظهار داشت: عملكرد فرمانداران برمبنای اجرای این ماموریت ها ارزیابی می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، بابك دین پرست در ادامه سفر سه روزه خود به استان گیلان شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از یك واحد تولیدی در شهرستان فومن با اشاره به اینكه ۶۵ درصد از تسهیلات بانكی باید برای افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص پیدا كند، اضافه كرد: پیگیری مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم یكی از مهم ترین وظایف مسئولان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر كشور با اشاره به ابلاغ هفت ماموریت به فرمانداران، تاكید كرد: حفظ اشتغال و تولید موجود در شهرستان ها، تقویت واحدهای تولیدی فعال با تولید پایین تر از ظرفیت اسمی، احیای واحدهای تولیدی راكد، مراقبت از واحدهای تولیدی بحرانی و مشكل دار، مساعدت و پیگیری بازگشت واحدهای تولیدی تملك شده توسط بانك، تلاش جهت تكمیل واحدهای دارای پیشرفت فیزیكی بالای ۶۰ درصد و همین طور ساماندهی واحدهای نیمه تمام قابل واگذاری به بخش غیر دولتی همچون این ماموریت ها است.
وی با اشاره به اینكه این ۷ وظیفه یكی از پایه های اصلی ارزیابی عملكرد فرمانداران كشور است، اظهار داشت: باتوجه به تاكید مقام معظم رهبری بر پشتیبانی از رونق تولید، وظیفه اصلی فرمانداران نیز بر این اساس است.
دین پرست در ادامه با اشاره به وجود ۸۱۹ بنگاه اقتصادی فعال در فومن، اشاره كرد: این شهرستان از این نظر رتبه پنجم استان گیلان را دارد.
وی از فعالیت حدود ۲۸۰۰ نفر در این واحدها اشاره نمود و اضافه كرد: از مجموع ۲ هزار واحد راكد استان ۴۱ واحد در شهرستان فومن قرار دارد كه از این نظر فومن در جایگاه دهم استان گیلان قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر كشور اشاره كرد: در شهرستان فومن ۶۱ واحد فعال با كمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می نمایند كه مستلزم پیگیری مسئولان شهرستان است.
آمادگی لازم برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی وجود دارد
در ادامه این بازدید آرش فرزام صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان نیز با اشاره به اینكه برنامه ما به حداكثر رساندن ظرفیت تولید واحدهای تولیدی فعال با ظرفیت پایین است، تاكید كرد: آمادگی برای افزایش سرمایه در گردش این واحد تولیدی در استان وجود دارد.
فرماندار فومن نیز در ادامه با اشاره به ظرفیت های تولیدی و اقتصادی شهرستان، اظهار نمود: پشتیبانی از شركت های پشتیبان سبب افزایش تولید در شهرستان خواهد شد.
محمد رضا محسنی همین طور خواهان اختصاص اعتبار حوادث برای بازسازی دیواره رودخانه مجاور شهرك صنعتی كوچیچال به طول ۷۰۰ متر شد و اضافه كرد: بعد از تامین اعتبار پیش بینی شده به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال و معرفی دستگاه متولی، آمادگی آغاز عملیات اجرایی وجود دارد.


منبع:

1398/10/24
19:08:47
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: تسهیلات , تولید , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا