در گزارش بیا شمال مطرح شد:

دفاع از ولی زمان مهم ترین خصیصه سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (س) است

دفاع از ولی زمان مهم ترین خصیصه سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (س) است

به گزارش بیا شمال مدیركل تبلیغات اسلامی گیلان با تاكید بر ضرورت الگوبرداری از رفتار مبارزاتی حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: دفاع جانانه از ولی زمان مهم ترین خصیصه سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (س) است.سعید مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه شخصیت حضرت زهرا (سلام الله علیها) بعنوان الگویی فراتر از زمان و جنسیت است، اظهار نمود: باید این نمونه زندگی الهی بعنوان الگویی برای جامعه اسلامی مد نظر قرار گیرد.
وی اضافه كرد: هرچند امروز در حوزه فرهنگ سازی اجتماعی از حضرت زهرا (سلام الله علیها) بعنوان الگوی زنان جامعه یاد می شود اما واقعیت است كه شیوه و سبك زندگی این بانوی گرانقدر اسلام می تواند هم برای مردان و هم زنان چه در زندگی فردی و اخلاقی و چه سیاسی و اجتماعی الگو باشد.
ویژگی های فردی و اخلاقی حضرت زهرا (سلام الله علیها) از نیازهای جامعه بشری است
مدیركل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینكه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در حوزه زندگی فردی و اخلاقی دارای گزاره هایی همانند ایثار و انفاق، صداقت، مردم دوستی، همسایه داری، حیا و عفت بودند، اظهار داشت: این موارد از نیازهای جدی جامعه بشری هستند و امروز هم می توان با این گزاره های مهم اخلاقی زندگی آرامش بخشی در دنیا تجربه كرده و تن و روح جان خویش را پرورش داد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) علاوه بر حوزه اخلاقی و فردی در حوزه اجتماعی و سیاسی هم نمونه یك زن تاثیر گذار در صحنه اجتماعی بود، اضافه كرد: رفتار حضرت زهرا (سلام الله علیها) در حوزه سیاسی و اجتماعی همیشه طاغوتیان و مستكبران زمان خویش را گرفتار چالش كرده است.
حجت الاسلام مهدوی افزود: رفتار ایشان بگونه ای بود كه این نهضت نه تنها در ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر اكرم (ص) بلكه پس از شهادت این بانوی گرامی اسلام هم جز شیوه های مبارزاتی و مقاومتی در مقابل مستكبرین است.
وی اضافه كرد: شیوه زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) چنان زیبا است كه می تواند برای همه مستضعفین عالم نسخه درمان بخش و نجات از سلطه مستكبرین و طاغوتیان زمان باشد.
مهدوی با اشاره به اینكه یكی از مهمترین و برجسته ترین خصایص حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) دفاع جانانه ایشان از ولی و رهبر صالح زمانه خود حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) بود، خاطرنشان كرد: این دفاع در مقابل خطرناك ترین دشمنان ولایت یعنی منافقین بود چونكه نیروهای خارجی غالباً دشمنی و مبارزه شفاف می كنند و بر همین مبنا جامعه هم حالت دفاعی به خود می گیرد اما زمانی كه دشمن رهبران صالح و حاكمیت دینی رنگ خودی به خود بگیرد و در مراكز تصمیم گیر و تصمیم ساز جامعه نفوذ و با ظاهر زیبای ارزشی، دینی و انسانی به نمایش در آید مقابله و دفاع سخت خواهد شد.
ضرورت الگو برداری از مبارزات حضرت زهرا با منافقین نفوذ یافته در مراكز تصمیم گیر
وی تاكید كرد: اما حضرت زهرا (سلام الله علیها) یك مانع جانانه برای رهبر صالح زمان خود در مقابل منافقین بود كه امروز هم مردم می توانند از این نوع مبارزه و شخصیت حضرت زهرا در حوزه اجتماعی و سیاسی الگو برداری كرده و با منافقین نفوذ یافته در نظام تصمیم گیر و تصمیم ساز كشور مقابله كنند.
مدیركل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینكه نمونه مبارزاتی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) بسیار زیباست و عواملی همانند خطبه فدك و سخنرانی ایشان در جامعه زنان انصار بر جلب نظر افكار عمومی تأثیرگذار بود، اضافه كرد: نهضت تبیین رسوا گرایانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) نسبت به طاغوت و منافقین كه امر رسول الله را زمین زده و با لابی و رایزنی های حزبی و جناحی خود زمینه دستیابی به قدرت سیاسی و اجتماعی غاصبانه را به دست بگیرند و انحراف از اینجا شروع شد.
وی با تاكید بر اینكه از این زمان بود كه انحراف در نظام اسلامی توسط خواص آلوده به دنیا شكل می گیرد، خاطرنشان كرد: امروز هم نیازمند الگوبرداری از رفتار سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (سلام الله علیها) هستیم.
حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینكه صحبت درباره الگو بودن حضرت زهرا در حوزه های مختلف اخلاقی، فردی و اجتماعی و سیاسی بسیار است، اضافه كرد: در این میان یكی از مهمترین جلوه های شخصیتی حضرت زهرا (سلام الله علیها) ایثار برای رهبر صالح و مقابله در مقابل دشمنان ولی زمان خود بوده است.

1398/11/09
20:13:07
5.0 / 5
4072
تگهای خبر: تبلیغات , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا