رئیس ستاد انتخابات گیلان:

حضور حداكثری در انتخابات اولویت اساسی است

حضور حداكثری در انتخابات اولویت اساسی است

به گزارش بیا شمال رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینكه امروز حضور حداكثری در انتخابات اولویت اساسی است، اظهار داشت: بیشتر از یك میلیون و ۹۵۸ هزار گیلانی واجد شرایط رأی دادن هستند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمود قاسم نژاد عصر یكشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تشكیل ستاد انتخابات در وزارت كشور، استانداری و فرمانداری ها، اظهار نمود: تمام مراحل انتخابات بر مبنای تقویم وزارت كشور برگزار می گردد.
قاسم نژاد در ادامه اضافه كرد: در سطح استان دو هزار و ۵۵۹ شعبه دریافت رأی ثابت و سیار در حوزه شهری و روستایی برنامه ریزی شده است دو هزار و ۵۵۹ شعبه دریافت رأی ثابت و سیار در حوزه شهری و روستایی برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به انتخاب نمایندگانی از جانب فرمانداران، اعضا و مكان شعب، اظهار داشت: آموزش اعضا و مجریان انتخابات هم طی ماه های گذشته در بخش های مختلف در شهرستان های استان گیلان برگزار شده است.
رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینكه از این تعداد شعب دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت و مابقی سیار هستند، خاطرنشان كرد: احراز هویت رأی دهندگان الكترونیكی بوده كه البته وزارت كشور آمادگی لازم برای برگزاری كامل انتخابات به صورت الكترونیكی داشت اما بنا به دلایلی مسیر نشد.
وی با اشاره به اینكه در مجموع ۴۵ هزار نفر در استان گیلان در برگزاری انتخابات در این استان مشاركت می كنند، بیان نمود: از این تعداد حدود ۳۰ هزار نفر در چارچوب هیئت های اجرایی و از بدنه دولت و ۱۵ هزار نفر از خارج از بدنه دولت مشاركت دارند.
قاسم نژاد در ادامه به مبحث مشاركت و اهمیت آن هم اشاره و با اشاره به اینكه انتخابات برای هر نظام یك مبحث بسیار مهم می باشد، اضافه كرد: پایه و اساس جمهوری اسلامی ایران بر اصل مشاركت مردم بنا نهاده شده است پس از چهل و یك سال از پیروزی انقلاب اسلامی امروز شاهد برگزاری سی و هفتمین انتخابات در ایران هستیم كه همواره پشتوانه رأی مردمی را به دنبال داشته است.
رقابت ۱۹۷ داوطلب گیلانی برای كسب ۱۳ كرسی در مجلس
رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینكه در استان افكار، جناح و گرایش ها مختلف فعالیت می نمایند، اظهار داشت: ممكنه در بعضی از حوزه های انتخابیه رقابت حزبی وجود نداشته باشد اما باید برای جلب مشاركت های مردمی در جهت برگزاری پرشور انتخابات تلاش نماییم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون از ۲۰۳ نفر تأیید شده نهایی حدود ۱۹۷ در رقابت انتخاباتی حضور دارند كه امكان دارد این آمار كاهش پیدا كند، افزود: به رغم برخی مشكلات، گلایه ها و عدم حضور گرایش های مختلف امروز باید اقتدار و منافع ملی تقویت شود و زمینه حضور مشاركت بیشتری مردم را فراهم نماییم.
قاسم نژاد با تاكید بر اینكه همه احزاب و جناح های سیاسی باید بر ضرورت مشاركت حداكثری در این انتخابات تلاش كنند، اظهار نمود: همه گروه ها به رغم وجود گلایه ها نباید انتخابات را تحریم كنند چونكه این هدف اصلی دشمن در ماه های اخیر بوده است. امنیت و اقتدار كشور با عنایت به شرایط امروز در گرو مشاركت حداكثری همه گروه های سیاسی در انتخابات است امنیت و اقتدار كشور با عنایت به شرایط امروز در گرو مشاركت حداكثری همه گروه های سیاسی در انتخابات است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه صحت، سلامت، امنیت و رعایت قانون مهم ترین تأكیدات ستاد انتخابات گیلان به مجریان است، اظهار داشت: انتظار داریم همه اقشار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و هنری بخصوص مردم در این انتخابات حضور داشته باشند.
قاسم نژاد با اشاره به اینكه یك میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳ گیلانی واجد شرایط رأی دادن هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۹۱ هزار و ۴۹۸ نفر رأی اولی هستند از این تعداد بیشتر از ۴۶ هزار نفر پسران و ۴۴ هزار و ۸۳۶ نفر دختران می سازند.
وی با اشاره به اینكه رسانه ها می توانند در روزهای انتخابات در مورد دیدگاه ها مختلفی كه در جامعه وجود دارد آگاهی بخشی كرده و سطح سواد سیاسی و قدرت تحلیل مردم را بالا برند، اظهار داشت: رسانه های باید مردم را نسبت به اهمیت انتخابات و نقش و جایگاه مجلس را تبیین كنند.
رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینكه رسانه در معرفی یك انتخاب اصلح نقش اساسی دارد، افزود: رسانه های می توانند شعور و نشاط سیاسی، فضای بحث و تبادل نظر و ایجاد تضارب آرا را رد سطح استان بالا برند.

1398/11/27
22:38:53
5.0 / 5
3875
تگهای خبر: آموزش , استانداری , برند , دریا
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا