استاندار گیلان تأكید كرد:

نقش مهم رسانه در آماده سازی افكار عمومی برای مشاركت در انتخابات

نقش مهم رسانه در آماده سازی افكار عمومی برای مشاركت در انتخابات

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان تاكید كرد: رسانه های نقش مهمی در آماده سازی افكار عمومی برای مشاركت حداكثری، آگاهی بخشی و سواد سیاسی جامعه ایفا می كنند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع عصر یكشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با اشاره به اینكه انتخابات مهم ترین فرایند و ركن توسعه سیاسی، عامل استقرار و استمرار همه نظام های مردم سالار است، اظهار نمود: تنویر افكار عمومی یكی از مهم ترین وظایف رسانه ها است.
وی با اشاره به اینكه در رویدادهای سیاسی و اجتماعی این نقش مهم تر می شود، اضافه كرد: رسانه باید در جامعه نقش آفرین باشد. پیشتر در طول تاریخ ایران خصوصاً بعد از مشروطه و پیروزی انقلاب اسلامی این نقش مؤثر را ایفا كردند در آینده هم اینگونه خواهد بود.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مهم ترین و بزرگترین رویداد سیاسی و اجتماعی و ملی پیش رو است، اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی قانونمند، باشكوه، سالم و امن و با حضور حداكثری اولویت اركان نظام رهبری، رئیس جمهور و همه مجریان انتخابات و ملت ایران است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه آگاهی و شعور سیاسی بالا مردم ایران همیشه زبان زده بوده است، اظهار داشت: آماده سازی افكار عمومی موضوعی مهمی است كه مستقیماً به رسانه مربوط است.
زارع با اشاره به اینكه آنچه كه امروز برگزاری انتخابات در امنیت، سلامت، مشاركت و رقابت كامل مورد تاكید است، اضافه كرد: رسانه و مطبوعات ركن چهارم دموكراسی هستند و در افزایش مشاركت مردم نقش مهمی دارند.
وی افزود: دولت تدبیر و امید از آغاز كار توجه خاصی به رسانه، شفافیت، ضرورت فعالیت گسترده رسانه ها و مطبوعات در بخش ها مختلف داشته و كوشیده تا نگاه امنیتی را از رسانه ها دور كند.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه در این استان معتقدیم هر چه بیشتر زمینه فعالیت رسانه ها فراهم نماییم یقیناً در زمینه سازی توسعه همه جوانب نقش بیشتری خواهند داشت، تصریح كرد: هر چه رسانه گسترده تر فعالیت كند زمینه توسعه و رشد استان بیشتر خواهد شد.
زارع با اشاره به اینكه وضعیت امروز جامعه ما نیازمند تغییر كند، اظهار نمود: شور و شكوه حضور مردم در پیش از روز دوم اسفند ماه باید در فعالیت تبلیغاتی و خبرگزاری و رسانه های بیشتر از گذشته نمود یابد.
وی با اشاره به اینكه مردم استان گیلان همیشه نشان داده در انتخابات مشاركت خوبی داشته اند، اظهار داشت: رسانه های گیلان باید از همان آغازین ساعات برگزاری انتخابات پوشش مناسبی از این رویداد بزرگ سیاسی و ملی داشته باشند.

1398/11/28
13:35:49
5.0 / 5
3861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا