گزارش بیا شمال:

كرونا تسلیم گیلانی

كرونا تسلیم گیلانی

به گزارش بیا شمال با اخطار دانشگاه علوم پزشكی گیلان در خصوص سطح بالای انتشار ویروس كرونا در ایام آینده در این استان از مردم خواسته شده در خانه های خود بمانند.



خبرگزاری مهر، گروه استان ها: استان گیلان به قول مسؤلان وزارت بهداشت و درمان بعنوان یكی از كانون های اصلی انتشار ویروس كرونا در كشور مطرح است. از همان روزهای ابتدایی مسؤلان استان گیلان را بر آن شدند تا با دادن هشدارهای لازم و آگاه كردن شهروندان نسبت به كنترل این ویروس اقدام نمایند. البته شاید یكی از علل افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در استان گیلان كه امروز شرایط را به مرحله حاد و حتی قرمز رسانده سفر هموطنان به این استان در همان روزهای ابتدایی باشد چیزی كه البته به صورت قطع نمی توان آنرا تأیید كرد.
یكی از نكاتی كه مسؤلان وزارت بهداشت و درمان، پرستاران و كادر درمان بارها از مردم خواسته اند رعایت بهداشت فردی و عمومی و در خانه ماندن است. بارها در این روزها از زبان سخنگوی وزارت بهداشت شنیده ایم و كه مردم در خانه های خود بمانند چونكه هیچ جا امن تر از منازل نیست. موضوعی كه عده ای به شوخی تلقی كردن آن شرایط را برای مسؤلان استان گیلان به جایی رسانده اند كه ظهر امروز دانشگاه علوم پزشكی گیلان با صدور اطلاعیه ای خطر انتشار كرونا ویروس در سراسر استان را بسیار بالا عنوان كرده و از مردم خواسته جز در موارد بسیار اضطراری از منزل خارج نشوند. این اطلاعیه و هشدارهایی كه برخی مسؤلان به صورت غیر علنی درباره وضعیت نامناسب بیمارستان ها و مراكز درمانی استان گیلان به علت وجود تعداد زیاد بیماران و افزایش نمونه های مثبت اعلام شده سبب شد تا هنرمندان استان گیلان وارد میدان شده و از شهروندان بخواهند كه با ماندن در خانه و عدم تردد غیر ضرور در سطح شهر به مسؤلان برای مهار و كنترل این ویروس كمك كنند.

هنرمندان گیلانی مردم را در این شرایط تنها نمی گذارند
در همین رابطه معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر ضرورت توجه گیلانیان به سفارش های مسؤلان حوزه بهداشت و درمان، اظهار نمود: گیلانیان همیشه ثبات كرده اند مردمی با فرهنگ و شعور بالا بوده و در مواقع حساس در كنار مسؤلان بهترین عملكرد را از خود به نمایش می گذارند.
سید امیر مصباح با اشاره به اینكه با عنایت به افزایش ریسك انتشار ویروس كرونا در استان گیلان طی روزهای آینده نیازمند همكاری همگان برای مقابله با این ویروس هستیم، اظهار داشت: شهروندان گیلانی یكی از مهم ترین مؤلفه ها برای قطع چرخه انتقال این ویروس در سطح استان هستند.
وی با اشاره به اینكه بعنوان متولی حوزه هنری و سینمایی استان گیلان از همه هم استانی های عزیز می خواهم كه با عمل به سفارش های مسؤلان ضمن رعایت بهداشت فردی و عمومی به هیچ عنوان از منازل خود خارج نشوند، اضافه كرد: از جامعه هنری و هنرمندان همه حوزه ها خواسته شده تا به هر وسیله ای از مردم بخواهند كه منازل خویش را ترك نكند.
مصباح همینطور به این مورد هم اشاره نمود كه از هنرمندان شامل سینما، تلویزیون، تئاتر و موسیقی خواسته شده در صورت فراهم بودن امكانات، آثاری برای ایجاد فضای با نشاط برای مردم تهیه كرده و از راه شبكه های اجتماعی به اشتراك گذارند.
وی افزود: امروز حضور هنرمندان در این میدانی تفاوتی با جهاد در راه خدا ندارد چونكه بخشی از سلامت روح و روان مردم به فعالیت همین افراد بستگی دارد و باید با عنایت به شرایط حساس استان در این حوزه گام برداشته و آثاری برای افزایش امید و نشاط اجتماعی تولید و در شبكه های مجازی به اشتراك بگذاریم.
مصباح با اشاره به اینكه هم اكنون یكی از موارد مهمی كه همه ما باید در این حوزه گام برداریم این بوده كه از شهروندان بخواهیم تحت هیچ شرایطی از منازل خود خارج نشوند، اظهار داشت: تا بتوانیم این زنجیره انتقال این ویروس را با در خانه ماندن قطع نماییم.

در خانه بمانید رشت به تك تك ما نیاز دارد
نسرین بابایی یكی از هنرمندان گیلانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه بر مبنای اخبار رسیده از منابع موثق وضعیت كرونا در استان گیلان بخصوص شهر رشت خطوط قرمز را رد كرده است، اظهار نمود: از همه هم استانی های عزیزم عاجزانه درخواست می كنم كه از منازل خود خارج نشوند.
وی با اشاره به اینكه همه این هشدارها برای حفظ سلامت آنها و عزیزانشان است، اضافه كرد: رشت به تك تك ما برای ساختن آینده ای بهتر و روزهای شاد نیاز دارد بنابراین بار دیگر از همه شما عاجزانه درخواست می كنم كه از منازل خود خارج نشوید.
بابایی افزود: گیلانیان بارها نشان داده اند كه اگر دست به دست هم بدهند می توانند مشكلات بزرگ تر از ویروس كرونا را هم شكست دهند.

كرونا جدی است پس در خانه ها بمانیم
مهرداد آبسالان كارگردان و بازیگر تئاتر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار ویروس كرونا و تغییر روند زندگی مردم در روزها و هفته های گذشته، اظهار نمود: با عنایت به شرایط ویژه ای كه هم اكنون در آن قرار داریم همه باید در كنار كادر درمان و پرستاران برای شكست این ویروس تلاش نماییم.
وی با اشاره به اینكه این روزها فرصت مناسبی برای در كنار خانواده بودن و انجام كارهایی همانند مطالعه و تماشای فیلم داریم، اظهار داشت: هنرمندان گیلانی هم برای ایجاد یك فضای شاد و امیدبخش در تلاشند تا با تولید آثار متنوع و انتشار آن در فضای مجازی ساعات خوشی را برای شما در كنار خانواده رقم بزنند.
آبسالان با تاكید بر جدی بودن خطر انتشار ویروس كرونا و شرایط بحرانی استان گیلان، اضافه كرد: شهروندان گیلان با در خانه ماندن و رعایت بهداشت فردی و عمومی اجازه ندهند تلاش ها كادر درمان و پرستاران كه این روزها در شرایط سخت كاری برای مهار این ویروس قرار دارند هدر برود.
گیلانیان در خانه بمانند
محمد تجدد یكی دیگر از هنرمندان گیلانی هم رد این باره در گفتگو با خبرنگار مهر از مردم خواست تا ضمن حفظ آرامش برای كمك به كنترل این ویروس در خانه ها بمانند.
وی با تاكید بر جدی بودن این ویروس، اظهار داشت: شهروندان با خانه ماندن به كنترل این ویروس در استان گیلان و خارج شدن از این بحران كمك كنند.

1398/12/16
21:31:41
5.0 / 5
3518
تگهای خبر: آب , تردد , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا