مدیركل تعاون مازندران عنوان كرد:

لزوم اقدامات پیشگیرانه از انتشار كرونا در واحدهای كارگری مازندران

لزوم اقدامات پیشگیرانه از انتشار كرونا در واحدهای كارگری مازندران

به گزارش بیا شمال مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران بر لزوم اقدامات پیشگیرانه از انتشار ویروس كرونا در واحدهای كارگری استان تاكید نمود.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، كامران اصغری بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد مقابله با كرونا تصریح كرد: در جهت اجرای ماده ۱۴۷ قانون كار با هدف حفظ و ارتقای سلامت نیروی كار و خانواده های آنان و سالم سازی محیط های كاری، لزوم دارد اقدامات پیشگیرانه در واحدهای كارگری جهت توجه به سلامت كارگران و كارفرمایان با هدف پیشگیری از انتشار گسترده ویروس كرونا صورت گیرد.

وی ادامه داد: این اداره كل هم در جهت حفظ سلامت كاركنان خود و جامعه هدف طی مكاتبه انجام شده با واحدهای اجرایی، حضور و غیاب اثر انگشتی مقرری بگیران بیمه بیكاری كه در ادارات اجرایی صورت می گرفت متوقف و مقرر شد تا آخر سال به صورت سنتی (امضا) و با حداقل زمان در نظر گرفته شده صورت گیرد.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: كلیه جلسات مجامع اهم از تشكل های كارگری و كارفرمایی هم تا بیستم فروردین متوقف گردید، همینطور تشكیل جلسات رسیدگی هیئت های تشخیص و حل اختلاف از روز شنبه ۱۰ اسفتدماه سال جاری متوقف گردید كه در صورت بهبود وضعیت موجود شرایط متعاقباً اعلام می شود.

وی تصریح كرد: از تاریخ ۱۰ اسفند ۹۸ با هماهنگی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، دستورالعملی برای نحوه انجام بازرسی كار و بهداشت ویژه شرایط موجود و هرگونه تغییر ساعات كار كارگران اعلام گردید.

مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: در جهت تأمین وسایل حفاظت فردی مناسب برای بازرسان كار و تشدید نظارت بر كارگاه های استان، ترتیبی اتخاذ شد تا وسایل حفاظت فردی از قبیل دستكش، ماسك، مواد ضدعفونی كننده مورد نیاز كارگران و همینطور لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی به كارفرمایان ابلاغ گردید و در صورت اشاعه ویروس در سطح استان و ضرورت كاهش ساعات كار كارگران در محیط كار و یا احساس لزوم تغییر در زمان شیفت كاری آنان بعنوان اقدام پیشگیرانه و كاهش مواجهه كارگران، با هماهنگی كمیسیون كارگری و شورای تأمین شهرستان مبحث را بررسی، و در مرحله اول با توافق كارگر و كارفرما و در مرحله بعد با تصویب شورای تأمین استان اقدامات لازم صورت گیرد. وی با اشاره به اینكه با هدف حفظ سلامت جامعه كار و تولید و جلوگیری از ویروس كرونا، همه واحدهای تولیدی این استان به صورت مرتب ضدعفونی و گندزدایی می شوند، اظهار داشت: ضدعفونی، گندزدایی و بررسی سلامت كارگران واحدهای تولیدی استان الان در حال اجرا می باشد.

اصغری در انتها اظهار داشت: انتظار می رود كارفرمایان با اطلاع رسانی های سودمند به ارتقای سطح آگاهی كارگران در زمینه مراقبت های بهداشتی و نحوه پیشگیری از آلوده شدن و انتشار ویروس كرونا را به بهترین نحو به انجام رسانند.


منبع:

1398/12/17
21:36:07
5.0 / 5
3157
تگهای خبر: تور , تولید , زمین , ساری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا