رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان خبر داد:

راه اندازی ۳۰ تخت ICU جدید در بیمارستان رازی رشت

راه اندازی ۳۰ تخت ICU جدید در بیمارستان رازی رشت

به گزارش بیا شمال رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان از افزایش ۳۰ تخت ICU جدید و مجهز در این مركز آموزشی و درمانی اطلاع داد و اظهار داشت: مجموعه تخت های ICU در این مركز به ۳۸ تخت رسید.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، دكتر ارسلان سالاری عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تخت های درمانی ICU بیمارستان رازی رشت، اظهار نمود: ۳۰ تخت ICU به مركز آموزشی، درمانی و پژوهشی رازی رشت اختصاص یافته و آماده بهره برداری است.
وی با اشاره به اینكه در مركز آموزشی و درمانی رازی رشت تنها هشت تخت ICU وجود داشت، اضافه كرد: با بهره برداری از این تخت های درمانی، ظرفیت تخت های درمانی ICU این مركز به ۳۸ تخت افزوده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه تخت های ICU در فضای ۵۰۰ متری از بیمارستان استقرار یافته اند، اظهار داشت: برای تأمین و راه اندازی ۳۰ تخت مجهز و جدید ICU رازی رشت بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.
دبیر ستاد مقابله با كرونا ویروس گیلان با اشاره به اشغال ۱۰۰ درصدی تخت های بیمارستان رازی به بیماران كرونایی، اظهار داشت: با شروع بحران كرونا در گیلان و معرفی بیمارستان رازی بعنوان اولین سانتر بستری بیماران با علایم كرونا، تمامی ۳۰۷ تخت بیمارستان به بستری بیماران كرونایی اختصاص یافته بود.
سالاری با اشاره به اینكه شیوع بحرانی كرونا در گیلان و افزایش شمار بالای آن نیازمند تأمین تخت های ICU بود، خاطرنشان كرد: با عنایت به فضای فیزیكی موجود، طراحی و آماده سازی فضا جهت راه اندازی تخت های ICU مخصوص بیماران حاد تنفسی به ظرفیت ۳۰ تخت در بیمارستان رازی فراهم گردید.
وی با اشاره به اینكه تخت های ICU و تجهیزات در رابطه با آن الان ظرفیت پذیرش بیماران احتمالی را دارند، اظهار داشت: هم اكنون با استفاده از كمك های خیران و مساعدت های ملی به دنبال انتشار كرونا در اسرع وقت تخت های ICU راه اندازی شده به ونتیلاتور، مانیتور و سایر ملزومات مراقبت های ویژه مجهز شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه بیمارستان رازی هم اكنون بزرگ ترین فضای درمانی با تخت های ICU را در استان دارد، خاطرنشان كرد: مركز آموزشی درمانی رازی رشت تنها مركز تخصصی و فوق تخصصی بیماران عفونی، مسمومیت، جراحی عروق و قفسه سینه بشمار می رود و بعد از اتمام بحران كرونا این تخت ها به پوشش بستری بیماران مذكور درخواهد آمد.
سالاری به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز برای تخت های راه اندازی شده ICU رازی اشاره و بیان نمود: تأمین نیروی كافی برای فضای درمانی ICU جدید رازی با مساعدت مقام عالی وزارت و رئیس سازمان برنامه وبودجه كشور در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اینكه گیلان هنوز برای رسیدن به نرم متوسط كشوری در شاخصهای مختلف بهداشت و درمان فاصله دارد، اظهار داشت: زیرساخت های بهداشت و درمان گیلان به مراتب با استان های هم تراز خود فاصله دارد اما در تلاشیم با همت و همكاری وزارت بهداشت، سازمان برنامه وبودجه و استاندار گیلان كمبودهای استان را در ابعاد مختلف همچون ماه های اخیر مرتفع نماییم.


1399/01/09
18:36:52
5.0 / 5
2998
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا