مدیرعامل آب منطقه ای گیلان خبر داد:

رهاسازی ۸۱ میلیون متر مكعب آب برای آماده سازی شالیزارهای گیلان

رهاسازی ۸۱ میلیون متر مكعب آب برای آماده سازی شالیزارهای گیلان

به گزارش بیا شمال مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به افزایش 40 درصدی آورد سد سفید در مقایسه با میانگین 20 ساله گذشته، اظهار داشت: تابحال 81 میلیون متر مكعب آب سد برای آماده سازی شالیزارها رها سازی شده است.وحید خرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به هزار و ۸۵ میلیون متر مكعب حجم مخزن سد سفیدرود، اظهار نمود: هم اكنون دبی ورودی به این سد ۳۱۷ متر مكعب و دبی خروجی نیز ۲۹۴ متر مكعب است.
وی در ادامه با اعلان اینكه از ۲۳۸ هزار هكتار اراضی شالیزاری استان گیلان ۱۷۱ هزار هكتار تحت شبكه سفیدرود قرار دارند، اظهار داشت: ۶۷ هزار هكتار نیز خارج از شبكه هستند.
مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی آورد سد سفید رود نسبت به میانگین ۲۰ ساله، اظهار داشت: تابحال ۸۱ میلیون متر مكعب آب سد سفیدرود بوسیله تونل آب بر فومنات، گله رود، كانال چپ و راست سنگر برای آماده سازی شالیزارها رهاسازی شده است.
وی در ادامه با اعلان اینكه ۲۲۵ كیلومتر از انهار كشاورزی گیلان لایروبی شده اند، اشاره كرد: حدود ۶۷۰ كیلومتر از انهار دیگر استان گیلان نیازمند لایروبی هستند.
خرمی با اشاره به اینكه گیلان دارای ۴۵۴ ایستگاه پمپاژ آب دیزلی و برقی و با اعلان اینكه تابحال ۲۱۰ ایستگاه سرویس و راه اندازی شده اند، بیان كرد: ۳۱۸ حلقه عمیق چاه نیز در گیلان وجود دارد كه ۱۵۱ حلقه از این چاه ها سرویس و به راه افتاده است.


منبع:

1399/01/20
19:09:27
5.0 / 5
3141
تگهای خبر: آب , اراضی , سرویس , شالیزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا