فرمانده سپاه آمل:

۴ كارگاه بزرگ تخصصی لوازم پزشكی در آمل به راه افتاد

۴ كارگاه بزرگ تخصصی لوازم پزشكی در آمل به راه افتاد

بیا شمال: فرمانده سپاه آمل از راه اندازی چهار كارگاه بزرگ تخصصی لوازم پزشكی در این شهرستان آگاهی داد.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سرهنگ جابر عسگری بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از كارگاه لوازم بهداشتی از راه اندازی ۴ كارگاه بزرگ تخصصی تولید ماسك بهداشتی، مواد ضدعفونی كننده و لباس های بیمارستانی آگاهی داد و اضافه كرد: در كنار ۳۰ كارگاه كوچكی كه مشغول تولید ماسك بهداشتی هستند، یك كارگاه شامل دانشكده فنی آمل كه گان بیمارستانی با پارچه های نانو تولید می كنند، همین طور یك كارگاه دیگر تولید پوشاك هم با هماهنگی سپاه خط تولید خودرا به تولید ماسك بهداشتی تغییر داد و ۵۰ خیاط هم در این كارگاه مشغول فعالیت هستند و روزانه ۷ هزار ماسك از این كارگاه تولید و بین مراكز درمانی، ادارات پرتردد، بنیاد شهید و بنیاد جانبازان و اقشار لطمه پذیر توزیع می شود.

عسگری با اشاره به اینكه جهادگران بسیجی حتی روزهای تعطیل و ایام عید بدون هیچ منتی و با اخلاص برای تولید ماسك فعالیت می كردند، تصریح كرد: ماسك هایی كه بین مردم توزیع می شود حاصل زحمات شبانه روزی جهادگرانی است كه حتی لحظه سال تحویل هم به خانه هایشان نرفته بودند.

كمك ۱۵ میلیارد ریالی خیرین به ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت

بگفته فرمانده سپاه آمل خیرین آملی ۱۵ میلیارد ریال به ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت كمك كردند كه با همكاری خوب خیرین كارگاه های تولید ماسك و گان بیمارستانی كه از جنس نانو می باشد، در آمل روزانه ۳۰۰ گان بیمارستانی و ۷ هزار ماسك بهداشتی تولید و بین مراكز درمانی توزیع می شود.

عسگری در ادامه با بیان اینكه روزانه ۱۶ هزار تا ۲۰ هزار باطری محلول ضدعفونی كننده تولید می شد، افزود: تا به امروز تقریباً ۴۰۰ هزار باطری مواد ضدعفونی كننده به درب منازل و برخی محله ها هم دوبار توزیع شد؛ كه حتی از شهرهای همجوار و پایگاه های مقاومت قائم شهر و جویبار مواد ضدعفونی تحویل گردید.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه آمل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری رزمایش پدافند زیستی و ضدعفونی كردن محلات، اظهار داشت: تمام معابر شهری و روستایی آمل طی چندین مرحله توسط پایگاه های مقاومت بسیج و جهادگران بسیجی گندزدایی شد كه با توزیع ماسك و محلول های ضدعفونی هم همراه بود.

عسگری با اعلان اینكه مردم شاهد مجاهدت های جهادگران بسیجی در تولید لوازم بهداشتی بودند، اشاره كرد: خیلی از مردم برای كمك به كارگاه های بزرگی كه راه اندازی كردیم درخواست می دادند، اما به سبب اینكه در كارگاه ها نیروهای متخصص بكارگیری می شدند، از این بابت شرمنده مردم شدیم.

مجاهدت روزانه ۱۰ هزار بسیجی در جبهه مقابله با كرونا

فرمانده سپاه آمل با بیان اینكه بیش از ۱۰ هزار بسیجی و ۴۰۰ پایگاه مقاومت در سطح شهرستان در جبهه مقابله با كرونا در بخش ناظران، مدافعان، ستاد پشتیبانی و مراقبان سلامت مشغول خدمات رسانی به مردم هستند اظهار داشت: ۸۵ درصد مردم آمل توسط جهادگران بسیجی غربالگری كرونا شدند، اما این غربالگری به مدلول اتمام كار نیست چونكه اگر سفارش های بهداشتی را رعایت نكنیم، ممكنست شاهد كرونایی شدن باردیگر مردم باشیم.

عسگری در ادامه به غسل و تدفین اموات كرونایی در آمل هم اشاره نمود و تصریح كرد: اتفاق خوبی كه در شهر آمل غسل و تدفین اموات كرونایی توسط بسیج طلاب بود كه در شهرستان هم طلبه های بسیجی و سرمربیان حوزه های مقاومت به خانواده های متوفی در بخش تدفین خدمات می دهند.

فرمانده سپاه آمل از كوشش های جامعه پزشكی برای رسیدگی به كادر درمانی ۳ بیمارستان آمل كه پایلوت كرونایی ۵ شهر می باشد، گفت وخاطرنشان كرد: در تمام بیمارستان های آمل بسیج جامعه پزشكی به كادر درمانی خدمات رسانی می كند این خدمات رسانی از اقلام بهداشتی تا تهیه وعده های غذایی است.

اهدای ۱۰ هزار بسته معیشتی به خانوارهای لطمه دیده

عسگری در ادامه با اشاره به اینكه كرونا به بسیاری از خانوارها خسارت زد و كسب و كار مردم هم گرفتار خسارت شد، اضافه كرد: ۱۰ هزار بسته معیشتی به اقشار لطمه پذیر اهدا شد و روزانه بالای ۳۰۰ خانوار كه بخاطر كرونا گرفتار خسارت شدند، شناسایی و بسته های معیشتی بین آنها توزیع می شود. فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه آمل در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و با اعلان اینكه هر جا خیمه جمهوری اسلامی ایران گرفتار لرزشی شد بسیج و سپاه ستون این خیمه شد، اظهار داشت: اگر اتفاقات را مرور نماییم مشاهده خواهیم كرد مردم، و حتی خود مسئولین هم در این چهل روزی كه كشور درگیر كرونا بوده، و یك حمله بیولوژیكی صورت گرفته، شاهد خدمات رسانی بسیج بودند و بسیج باردیگر ستون خیمه انقلاب اسلامی شد.

عسگری با اظهار اینكه با تعهدی كه بسیج با آرمان های شهدا و مقام عظمای ولایت بست، در همه عرصه ها وبحران در وسط صحنه حضور دارند، تصریح كرد: حضور بسیج در صحنه ها اختتام ناپذیر است یك روز لباس مدافعان حرم می پوشد، روزی دیگر در سیل و زلزله به مردم خدمات می دهد و امروز هم در بحران كرونا مدافع سلامت مردم می شود.


منبع:

1399/01/21
12:11:26
5.0 / 5
2830
تگهای خبر: تردد , تولید , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا