در گزارش بیا شمال مطرح شد:

زمینه شكوفایی هنر انقلاب اسلامی باید در گام دوم انقلاب فراهم گردد

زمینه شكوفایی هنر انقلاب اسلامی باید در گام دوم انقلاب فراهم گردد

به گزارش بیا شمال معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با تاكید بر لزوم شكوفایی هنر انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب، اظهار داشت: باید از همه ابزارهای هنری برای تولید محتوای فاخر و اثرگذار استفاده نماییم.سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار نمود: هیچ فعالیتی همانند هنر در جهان ماندگار نیست. هنرمندان با كارهای خود توانایی شكل دهی به اندیشه های بشری را دارند.
وی با اعلان اینكه قسمتی از واقعیت های جهان و فرهنگ های مختلف را تنها با زبان هنر می تواند بیان كرد و انتقال داد، اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب درباره تأثیرات هنر بر روح و روان انسان می فرمایند: «هنر این خصوصیت مهم را دارد كه به خاطر ملایمت با طبع انسان، بی گمان در طبع او اثر می كند، هر هنری در طبع انسان اثر می گذارد، بااینكه آن كسی كه مورد اثر قرار گرفته باشد، نتواند آن هنر را تحلیل كند، هنر اثر خودرا می گذارد؛ یعنی دل را منقلب می كند و اثری در روح باقی می گذارد. هر چه مایه هنری كمتر باشد این اثر هم كمتر می شود.»
معاون هنری و سینمای ارشاد گیلان در ادامه با اشاره به اینكه هنر ایران پس از انقلاب اسلامی بر اساس دین، ایمان، اعتقاد و آگاهی ملت برای حفاظت و پاسداری از آرمان های آنها شكل گرفت، اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی هنرمندان در تمام حوزه ها با شناخت جایگاه والا و اصلی خود تلاش كردند آثار خودرا به پشتوانه معارف غنی اسلامی، ارزش ها و آرمان های انقلاب تولید كنند.
وی با اعلان اینكه از هنر برای حركت انسان ها به سمت آزادی و عدالت خواهی و خداجویی استفاده شده و می شود، افزود: پس از انقلاب اسلامی شاهد بودیم كه هنرمندان از ابزارهای هنری برای بیان و نمایش معانی والا و حقیقت برتر استفاده می نمایند.
مصباح با تاكید بر اینكه هنری كه از بعد سازندگی و تربیت برخوردار باشد مورد قبول انقلاب اسلامی است، اشاره كرد: هنری كه وسیله ای در خدمت فساد و بی بند و باری و یا ابزاری در جهت بر آوردن اهداف سیاسی بیگانگان باشد و جامعه را به سمت غفلت، بی خبری، بی دردی و بی تحركی سوق دهند از دیده انقلاب اسلامی مورد قبول نبوده و باطل است.
وی با اشاره به گستره وسیع هنر و با اعلان اینكه انقلاب اسلامی ایران یكی از فرهنگی ترین انقلاب های جهان است، اظهار داشت: باتوجه به این پیشینه نمی توان نقش هنر را در این انقلاب نادیده گرفت. از دیدگاه انقلاب اگر سرچشمه هنر معنویت باشد و آنرا در زندگی بشری نهادینه نماییم می توانیم شاهد بهترین نتایج باشیم.
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان افزود: هنرمندی كه چنین هنری دارد هم هویت دینی و انسانی جامعه را حفظ می نماید و هم می تواند به كمالات روحی و باطنی برسد كه این رشد و كمال در پیشرفت جامعه تأثیر مستقیم دارد.
وی با اعلان اینكه با به ثمر نشستن انقلاب و تقویت ارزش های دینی در جامعه شاهد ایجاد تغییرات فراوان در ریشه های مختلف هنری شامل سینما، تئاتر، تلویزیون، موسیقی و سایر حوزه ها بوده ایم، اضافه كرد: امروز در گام دوم انقلاب باید زمینه شكوفایی هنر با اتكا به روحیه جهادی و انقلابی و برگرفته از فرهنگ غنی عاشورا را فراهم نماییم.
مصباح به نقش مؤثر هنر در انتقال فرهنگ و آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، تاكید كرد: باید از ظرفیت های بخش های مختلف هنری برای با مردم و در كنار مردم بودن بهره برده و با تولید محتوای اثر گذار و فاخر در مقابل هجمه های دشمنان ایستادگی نماییم.

1399/01/22
13:18:03
5.0 / 5
2823
تگهای خبر: ابزار , تولید , زمین , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا