فرماندار فومن تأكید كرد:

تولید پیله تر ابریشم در فومن باید دو برابر شود

تولید پیله تر ابریشم در فومن باید دو برابر شود

به گزارش بیا شمال فرماندار فومن با اشاره به تولید 40 تنی پیله تر ابریشم سال قبل در این شهرستان، اظهار داشت: تولید پیله تر باید در شهرستان فومن دو برابر شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمدرضا محسنی عصر یكشنبه در جلسه شورای كشاورزی فومن در فرمانداری این شهرستان با تاكید بر اینكه استفاده از نزولات آسمانی برای شخم اراضی شالیزاری باید به یك فرهنگ عمومی از طرف كشاورزان تبدیل گردد، اظهار نمود: ۹۷ درصد اراضی شالیزاری فومن شخم شده اند.
وی به خزانه گیری ۵۵ درصدی برای شالیزارهای برنج شهرستان فومن اشاره نمود و اظهار داشت: كشاورزان فومن به سه هزار و ۵۰۰ تن كود شیمیایی نیاز دارند كه تابحال هزار و ۳۰۰ تن توزیع شده است.
فرماندار فومن در ادامه با اشاره به اینكه فومن دارای ۱۴ هزار شالیزار است كه از میزان ۹ هزار هكتار از آب پشت سد سفیدرود آبگیری می شوند، اضافه كرد: اداره كل هواشناسی و جهاد كشاورزی استان موارد مورد نیاز برای آگهی را در زمان مقرر اقدام نمایند تا تمهیدات پیشگیرانه اتخاذ شود.
وی به اهمیت بخش كشاورزی برای شهرستان فومن اشاره و اشاره كرد: برای تحقق شعار جهش تولید باتوجه به ظرفیت های بخش كشاورزی باید نگاه ویژه ای به این حوزه شود.
محسنی با اشاره به اینكه در سال قبل شاهد تولید ۴۰ تن پیله تر در شهرستان فومن بودیم كه این میزان تولید رضایت بخش نیست، افزود: باید برنامه ریزی برای افزایش دو برابری تولید پیله تر در شهرستان داشته باشیم.
وی با اعلان اینكه وجود ۵۰۰ سوله در خشكنودهان فومن ظرفیت قرار گرفتن ۳ هزار جعبه را دارد، اظهار داشت: با بهره بردن از ظرفیت های همین سوله ها می تواند به تولید ۳۰ تنی پیله تر در شهرستان تحقق بخشید.
فرماندار فومن یاد آور شد: افزایش تولید برنج، اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی كشاورزی، زراعت چوب، پرورش گل محمد، توت فرنگی و كلزا در ارزشیابی عملكرد جهاد كشاورزی تأثیر گذار است.
وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس كرونا و با تاكید بر اینكه كشاورزان باید از روش های مكانیزه برای كشت محصولات خود استفاده كنند، اظهار داشت: پروتكل های بهداشتی نیز باید از طرف كشاورزان رعایت شود.

1399/02/01
13:58:41
5.0 / 5
2772
تگهای خبر: آب , اراضی , تولید , شالیزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا