مدیر حفظ نباتات جهاد كشاورزی گیلان:

گیلان پیشرو در مبارزه با ملخ مراكشی

گیلان پیشرو در مبارزه با ملخ مراكشی

به گزارش بیا شمال مدیر حفظ نباتات جهاد كشاورزی گیلان با اشاره به اینكه در مبارزه با ملخ مراكشی یكی از استان های پیشرو هستیم، اظهار داشت: هفت هزار و 110 هكتار در گیلان سم پاشی شده است.محمد ابراهیم محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حمله ملخ به اراضی کشاورزی استان گیلان و ایجاد خسارت، اظهار نمود: اقدامات لازم برای مقابله با حمله آفت ملخ های زیان آور در استان گیلان انجام شده است.
وی با اعلان اینکه در همین راستا ۲۰ هزار و ۷۵۷ هکتار از اراضی کشاورزی استان گیلان دیده بانی و کانون یابی شده است، اظهار داشت: از این مقدار ۱۰ هزار هکتار آلوده به آفت ملخ شناسایی شده است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به سم پاشی برای مبارزه با آفت ملخ، اظهار داشت: با بهره گیری از هزار و ۶۵۹ لیتر سم مبارزه با این آفت در هفت هزار و ۱۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی انجام شد.
وی در ادامه گیلان را از استان های پیشرو در مبارزه با آفت ملخ مراکشی عنوان و اشاره کرد: بیشترین سطح آلودگی در شهرستان های رودبار با ۱۰ هزار هکتار، رودسر با ۱۱۰ هکتار و سیاهکل با ۶۶ هکتار است.
محمدی با اعلان اینکه ملخ مراکشی یکی از زیان آورترین آفات محصولات کشاورزی بشمار می رود، اضافه کرد: این آفت ابتدا از گیاهان مرتعی سپس غلات همانند گندم، جو، حبوبات همانند عدس، ارزن، شبدر، یونجه و سپس از سایر سطوح سبز و درختان مثمر و غیر مثمر اطراف محل زندگی تغذیه می کند.
وی تاکید کرد: باتوجه به اقدامات انجام شده حمله آفت ملخ های زیان آور محصولات کشاورزی در شهرستان های گیلان در حال کنترل است.


منبع:

1399/03/13
13:32:23
5.0 / 5
2682
تگهای خبر: اراضی , گیلان , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا