از ۲۵ خرداد ماه انجام می شود

چین دوم بهاره برگ سبز چای در باغات شمال

چین دوم بهاره برگ سبز چای در باغات شمال

به گزارش بیا شمال رئیس سازمان چای كشور با اشاره به آغاز چین دوم بهاره برگ سبز چای از باغات شمال از 25 خرداد ماه، اظهار داشت: در چین اول بیش از 54 هزار تن برگ سبز برداشت شد.حبیب جهانساز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیش از ۵۴ هزار تن برگ سبز چای در چین اول بهاره برگ از باغات استان های گیلان و مازندران برداشت شده است، اظهار نمود: ارزش برگ های برداشت شده ۲۳۹ میلیارد تومان است.
وی با اعلان اینکه ۸۷ درصد برگ های برداشت شده معادل ۴۷ هزار تن آن از نوع درجه یک بوده است، اضافه کرد: ۱۲ درصد معادل هفت هزار تن نیز از نوع درجه دو بوده است.
رئیس سازمان چای کشور از آغاز برداشت چین دوم بهاره برگ های سبز چای در باغات شمال از هفته آینده ۲۵ خرداد ماه آگاهی داد و اظهار داشت: تابحال ۱۰۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران از چین اول بهاره پرداخت شده است.
وی با اشاره به قرار داد ۱۶۰ کارخانه چایسازی در دو استان گیلان و مازندران برای تولید چای خشک، اشاره کرد: از برگ های سبز برداشت شده تابحال ۱۳ هزار تن چای خشک تولید شده است.
جهانساز به افزایش قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای امسال اشاره نمود و افزود: خوشبختانه امسال نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک امسال ۴ هزار و ۶۰۰ تومان و درجه دو، ۳ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است.
وی اضافه کرد: قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک امسال در مقایسه با پارینه ۲۷.۷ درصد و درجه دو نیز ۵۰ درصد افزایش یافته که این سبب ترغیب چایکاران با احیای باغات چای و تولید چای شده است.

1399/03/17
14:00:54
5.0 / 5
2552
تگهای خبر: تولید , خرید , شمال , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا