استاندار گیلان مطرح كرد:

كمبود آب كشاورزی در ۲۳ شهر گیلان

كمبود آب كشاورزی در ۲۳ شهر گیلان

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با اشاره به كمبود منابع آب كشاورزی در 23 شهر این استان، اظهار داشت: توجه به بسته بندی و برند سازی محصول برنج باید در دستور كار قرار گیرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع قبل از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری انزلی با تاکید بر جلب اعتماد عمومی و بهره گیری از ظرفیت ها از طرف مسئولان، اظهار نمود: بطور قطع در فضای تعامل، همدلی و همکاری خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه باید برای حل مشکلات شهرستان انزلی از همه ظرفیت ها و توانمندی های این شهرستان بهره گیری شود، اضافه کرد: انزلی همچون مناطق راهبردی استان گیلان، منطقه و کل کشور است که ظرفیت های آن باید به فکر و و ایده تبدیل گشته و زمینه توسعه شهرستان را فراهم آورد.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی و داشتن برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت برای توسعه و رسیدن به اهداف پیش بینی شده در استان و شهرستان، اظهار داشت: باید در این راه نگاه به تولید و اشتغال و صادرات و توسعه باشد.
وی با اعلان اینکه باتوجه به ظرفیت های موجود می توانیم زمینه توسعه اقتصادی استان، شهرستان انزلی و حتی کشور را فراهم نماییم، اشاره کرد: باتوجه به وجود بندر انزلی و کاسپین و همین طور منطقه آزاد، انزلی فرصت بیشتری برای توسعه و رونق اقتصادی دارد.
زارع با اشاره به اینکه پیوستن استان گیلان به شبکه راه آهن و اتصال آن به بنادر انزلی و آستارا ظرفیت صادرات و واردات کالا را در فاز نخست به سه میلیون تن می رساند، بیان کرد: بهره مندی از توانمندی های داخلی خصوصاً درون استانی و کسب و کار و رونق اقتصادی خصوصاً فعال کردن واحدهای تولیدی از دیگر ظرفیت هایی است که باید استفاده گردد.
وی افزود: بهره گیری از این ظرفیت ها می تواند بیکاری را در انزلی ریشه کن و یا حداقل به صفر برساند، اظهار نمود: یکی از مهم ترین انتظارات ما از مسئولان و مدیران این شهرستان فعال کردن واحدهای تولیدی و شناسایی واحدهای راکد است.
وی با اشاره به تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید انزلی و با اعلان اینکه توجه به کرامت انسانی از مهم ترین مسائلی است که باید از طرف فرماندار جدید به آن توجه گردد، اضافه کرد: باتوجه به فصل زراعی برنج و مشکلات انزلی در زمینه تامین آب کشاورزی تلاش ها باید برای رفع این مشکل بیشتر شود.
استاندار گیلان با اعلان اینکه امسال ۲۳ شهر با کمبود آب مواجهند، اظهار داشت: محصولی که کشاورز با رنج تولید می کند باید ارزش افزوده برای او به همراه داشته باشد متأسفانه در زمینه محصول برنج برند سازی نشده و بسته بندی مناسبی نیز ندارد و با قیمت ارزان در بازار توزیع می شود که برای رفع این مشکل باید به سمت کیفی سازی، بسته بندی مناسب و برند سازی حرکت نماییم.
در اختتام این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از کوشش های «اسماعیل حیدری آزاد» فرماندار سابق انزلی، «اسماعیل میرغضنفری» بعنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی گردید.

1399/04/19
15:43:52
5.0 / 5
2325
تگهای خبر: آب , انزلی , برند , تور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا