معاون طرح و برنامه سازمان بسیج مستضعفان:

اقتصاد فرهنگ محور در سواحل مازندران توسعه یابد

اقتصاد فرهنگ محور در سواحل مازندران توسعه یابد

به گزارش بیا شمال معاون طرح و برنامه سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینكه سواحل مازندران شرایط خوبی ندارد، اظهار داشت: اقتصاد فرهنگ محور در سواحل استان توسعه یابد.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سردار عبدالحسین بریمانی عصر پنجشنبه در جلسه اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی سواحل سالم، پارک سالم با اشاره به اینکه مازندران از نعمت الهی برخوردار بوده و سواحل مازندران ازجمله نعمتی است که بایداز آن درست بهره برداری نمود، اظهار داشت: با عنایت به گردشگرپذیربودن استان مازندران هم می توان با صنعت گردشگری، اقتصاد فرهنگ محور و رفاهی برای مردم ایجاد و هم محیط سالم رفاهی ایجاد کرد. معاون طرح و برنامه سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه ایران از نظر دارا بودن امکانات رتبه ششم را در بین کشورها دارد، اما از نظر بهره برداری از امکانات رتبه خوبی ندارد، اضافه کرد: متأسفانه سواحل استان مازندران شرایط خوبی ندارد بنابراین باتوجه به توریست پذیر بودن این استان می بایست اقدامات اساسی برای زیباسازی سواحل صورت بگیرد. سردار بریمانی در ادامه با تصریح بر اینکه گردشگر به همراه خود اقتصاد می آورد، تصریح کرد: باید گردشگری یک پیوست فرهنگی که آن سبک زندگی اسلامی ایرانی است، هم داشته باشد تا یک اقتصاد فرهنگ محور در سواحل مازندران ایجاد شود. معاون طرح و برنامه سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ترویج سبک زندگی اسلامی ایران در جامعه، اظهار داشت: امروز این فرصت فراهم شده تا با یک طرح فرهنگی و اجتماعی برای ساماندهی دربخش سواحل اقدام گردد. سردار بریمانی در انتها تصریح کرد: اگر طرح های فرهنگی و اجتماعی «سواحل سالم، پارک پاک» در تفرجگاه ها و سواحل استان مازندران به درستی صورت گیرد و سواحل مازندران به خوبی ساماندهی شوند، علاوه بر داشتن محیط سالم بیشتر از ۳۰ هزار اشتغال پایدار برای مردم منطقه به وجود خواهد آمد که این مساعدت و همراهی مسؤلان استان بخصوص شخص استاندار را می طلبد. سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا هم در ادامه به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در سواحل و پارک ها اشاره نمود و اضافه کرد: ترویج ارزش ها و فرهنگ اسلامی مهم ترین راهکار برای مقابله با صدمه ها و ناهنجاری های فرهنگی است. فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه معضلات فرهنگی در سواحل مازندران زیبنده این استان نیست، تصریح کرد: با اجرای طرح های کارشناسی شده گردشگری که پیوست فرهنگی و بومی دارد، می توان یک محیط سالم را برای مردم فراهم نمود.

سرهنگ پاسدار مسلمی در انتها با تصریح بر اینکه گردشگری در مازندران سبب رشد اقتصادی و پیشرفت می شود، خاطرنشان کرد: باید در این میان به گردشگری اسلامی توجه ویژه شود.


منبع:

1399/05/03
20:37:57
5.0 / 5
2200
تگهای خبر: بهره برداری , تور , ساری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا