لزوم حفظ كرامت انسانی درامور خیر

جزئیاتی درباره بسته حمایتی حاشیه ساز

جزئیاتی درباره بسته حمایتی حاشیه ساز

به دنبال انتشار فیلمی از توزیع نامناسب سبد حمایتی، از جانب موسسه ای در آستارا كه باعث تشویش افكار عمومی شده بود اداره كل بهزیستی استان گیلان این مركز خاطی را پلمب كرد.



خبرگزاری مهر - گروه استان ها، مهدی حسین نژادی: توزیع نامناسب و دور از شأن بسته های حمایتی بین مددجویان و توان خواستار بهزیستی توسط یکی از مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی استان گیلان در شهرستان آستارا، سبب جریحه دار شدن عواطف مردم سراسر کشور شد.
حرکت فوق و نحوه تحویل بدون برنامه و نادرست مرغ های منجمد نذری که به جرأت می توان گفت از روی عدم آموزش چگونگی برخورد با مردم و مددجویان فعال در آن مؤسسه خیریه بوده، باعث ناراحتی مردم سراسر کشور، استان گیلان و شهرستان مرزی بندر آستارا شد.
در همین رابطه بلافاصله مبحث در کمیسیون نظارت اداره کل بهزیستی استان گیلان بررسی و مقرر گردید فعالیت مرکز فوق به سبب تخلف، رعایت نکردن حفظ کرامت انسانی مددجویان و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آید. الان هم پروانه فعالیت این مجتمع غیر دولتی به حالت تعلیق درآمده و مکان فوق پلمب است.
بهزیستی استان گیلان هم در این رابطه و در اطلاعیه ای حفظ کرامت انسانی مددجویان و توان خواستار را جزو اصول اساسی و غیر قابل گذشت دانسته و تاکید کرده است با خاطیان دراین زمینه در هر سطحی به شدت برخورد خواهد نمود.
ضرورت حفظ کرامت انسانی از جانب مؤسسات خیریه
سرپرست فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مؤسسات خیریه باید کرامت نیازمندان را حفظ کنند، اظهار نمود: مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری فعال در شهرستان مرزی بندر آستارا همواره در کمک به نیازمندان پیشگام بوده و هستند اما باید در عرضه خدمت به جامعه هدف خود، کرامت و حرمت آنها را هم اساسا حفظ کنند.
رضا جمشیدی، اضافه کرد: فیلمی از توزیع مرغ منجمد از جانب یک مرکز نیکوکاری به نیازمندان و در فضایی شلوغ، در شبکه های اجتماعی پخش گردید و در این خصوص به مدیر آن مرکز در ارتباط با شیوه نادرست پخش مرغ نذری تذکر قاطع داده شده است.
وی با اعلان اینکه نیت خیرخواهانه فعالان این مرکز نیکوکاری بر کسی پوشیده نیست، اما نذورات خیران باید با حفظ شأن و منزلت نیازمندان توزیع شود، اشاره کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و هر کسی باید این را بداند که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مردم از جایگاه بالایی برخوردار می باشند و هر گونه توهین به شخصیت و شأن مردم و مددجویان قابل بخشش نیست.
سرپرست فرمانداری آستارا، افزود: تبیین حقوق شهروندی باعث حفظ شأن و منزلت مردم و مسؤلان می شود.
امیدواریم که مؤسسات خیریه ابتکاری جدید را برای حفظ کرامت و شأن و محرومان جامعه برنامه ریزی کنند و همان طوری که در اجرای رزمایش مواسات که به دستور مقام معظم رهبری شاهد بودیم، کرامت و آبروی محرومان و نیازمندان در اولویت بود و کمک ها یا درب منزل آنان، یا مبالغ به حسابشان واریز و یا در چارچوب کارت هدیه به صورت آبرومندانه خدمت این عزیزان تقدیم می شد.
فرهنگ انفاق، موضوعی است که محدود به زمان نیست و این عمل خیرخواهانه تا زمانی که در جامعه هیچ فقر و بی عدالتی باقی نماند باید ادامه یابد اما نحوه صحیح این حرکت خداپسندانه بسیار مهم می باشد که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.


منبع:

1399/05/13
12:01:00
5.0 / 5
2045
تگهای خبر: آب , آموزش , تور , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا