در گزارش بیا شمال مطرح شد:

انجام ۲۷ درصد تعهد اشتغال سال ۹۹ توسط دستگاه های اجرایی گیلان

انجام ۲۷ درصد تعهد اشتغال سال ۹۹ توسط دستگاه های اجرایی گیلان

به گزارش بیا شمال مدیر اشتغال اداره كل تعاون گیلان با اشاره به ایجاد هزار و 556 شغل توسط دستگاه های اجرایی در استان، اظهار داشت: این میزان معادل 27 درصد تعهد اشتغال دستگاه ها برای امسال است.علیرضا نصرتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعیین اشتغال تعهد شده در استان گیلان برای سال ۹۹، اظهار نمود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعنوان دبیرخانه کارگروه کار، اشتغال و سرمایه گذاری گیلان دراین زمینه از تمام دستگاه های اجرایی متولی ایجاد اشتغال در امتداد مشخص شدن اشتغال تعهد شده استعلام کرد.
وی با اعلان اینکه پس از دریافت استعلام، دستگاه های متولی ایجاد اشتغال بیش از ۱۸ هزار شغل را اعلام نمودند که بعنوان مبنا قرار گرفت، اضافه کرد: پس از آغاز ثبت اطلاعات اشتغال سامانه رصد، تعهد دستگاه ها در چارچوب این سامانه پیاده و تعداد اشتغال تعهد شده برای امسال از عدد اعلام شده، تعدیل شد.
مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه ثبت این اطلاعات به تفکیک بخش های اقتصادی و شهرستان های استان انجام شد، اظهار داشت: عدد نهایی برای اشتغال تعهد شده در سال ۹۹ برای دستگاه های متولی به ۱۵ هزار و ۲۳۹ فرصت شغلی کم شد.
وی با اعلان اینکه این تعداد شغل باید در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات و به تفکیک شهرستان های استان گیلان ایجاد شود، اشاره کرد: مقرر شده بود برمبنای بازه زمان بندی شده تابحال پنج هزار و ۶۷۸ شغل در گیلان ایجاد شود که تعهد انجام شده باتوجه به شرایط موجود در کشور و استان کمتر از این مقدار است.
نصرتی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون هزار و ۵۵۶ فرصت شغلی در استان گیلان به وجود آمده است، بیان کرد: این میزان معادل ۲۷ درصد تعهد اشتغال دستگاه های متولی که در سامانه رصد اشتغال استان نیز به ثبت رسیده است.
وی با اعلان اینکه یکی از موارد مهمی که باید دراین زمینه مورد توجه قرار گیرد این است که همیشه یک فاصله زمانی میان ایجاد اشتغال و ثبت در سامانه رصد وجود داشته که سعی شده این فاصله کمتر شود اما متأسفانه تابحال چنین اتفاقی رخ نداده است، افزود: بطور قطع میزان و تعداد اشتغال به وجود آمده در استان بیشتر از تعداد ثبت شده در سامانه رصد اشتغال است.


منبع:

1399/05/14
14:12:12
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: خدمات , دریا , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا