شهردار آمل:

مشكل چندین ساله زباله در آمل حل می شود

مشكل چندین ساله زباله در آمل حل می شود

شهردار آمل اظهار داشت: با اراده به وجود آمده به زودی مشكل چندین ساله زباله در شهرستان رفع می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید حمید هاشمی در حاشیه بازدید از زمین جایگزین زباله آمل اظهار داشت: پیگیری ها و هماهنگی های خوبی صورت گرفت. اعتبارات خوبی در راه آمل هست. خوشبختانه همه در سطح استان و کشور پای کار هستند تا این معضل در شهرستان برطرف شود.
هاشمی با اشاره به اینکه پیمانکار تولید و راه اندازی خط پردازش زباله به مرحله عقد قرارداد رسید، اضافه کرد: امیدواریم با اراده ای که به وجود آمده بزودی شاهد اتفاقات خوب بمنظور رفع اشکال چندین ساله زباله در آمل باشیم.
وی اشاره کرد: این هماهنگی ها و بازدیدها باحضور همه مدیران کل انجام شد تا تصمیمی واحد با رعایت همه شرایط و قوانین در کمترین زمان ممکن اتفاق بیافتد و یک زمین برای ساماندهی معضل زباله آمل نهایی شده و به شهرداری آمل واگذار شود.
شهردار آمل اشاره کرد: زمین جدید زباله آمل به هیچ وجه برای دپوی زباله نخواهد بود و در آن از فناوری و تکنولوژی های روز دنیا برای رفع معضل زباله نظیر بیوگاز، هازن و زباله سوز استفاده خواهد شد.
محمد محمدی تاکامی مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران نیز اضافه کرد: به دنبال فراخوان شهرداری آمل برای جذب سرمایه گذار یا صاحب تکنولوژی، نهایتاً دو شرکت به مرحله نهایی راه یافتند که با بررسی توانایی های علمی و مالی و نوع فناوری این شرکتها در سازمان شهرداری های کشور و با حضور کارشناسان سازمان محیط زیست کشور و شهرداری آمل، نهایتاً یک شرکت با تکنولوژی بیوگاز برای تبدیل زباله های آمل به گاز و برق برگزیده شد و با قول مساعدت حمایت قابل توجه مالی از جانب دولت و همدلی به وجود آمده بین دستگاه ها برای انجام این کار امید می رود معضل زباله آمل که بیش از ۵۰ سال است که مردم و محیط زیست این منطقه را آزار می دهد به امید خدا در راه رفع اشکال و تولید انرژی پاک قرار گیرد.
پس از جلسه شهردارآمل و رئیس شورای اسلامی شهر با دادستان مرکز استان درباب تعیین تکلیف زمین جایگزین زباله آمل؛ بازدید میدانی عرصه جدید با حضور مدیران استانی و شهرستانی، منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست، آب منطقه ای، صنعت معدن تجارت، فرماندار و معاونین، رئیس شورای شهر، شهردار و مدیران شهرداری آمل انجام شد.

1399/06/27
00:49:34
5.0 / 5
1710
تگهای خبر: آب , استانداری , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا