سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس مطرح كرد:

عملكرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

عملكرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

به گزارش بیا شمال سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به غفلت از صنعت گردشگری در ایران، اظهار داشت: عملكرد بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری نامطلوب است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید کاظم دلخوش بامداد پنجشنبه در نشست تخصصی فرصت های گردشگری گیلان در انزلی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر رفع وابستگی اقتصاد ایران به نفت، اضافه کرد: متأسفانه از این مساله غافل شدیم در صورتیکه می توانستیم به سمت توسعه گردشگری گام برداریم.
وی با اعلان اینکه امروز صنعت گردشگری حرف اول را در جهان می زند، اظهار داشت: ما تابحال نتوانسته ایم از صنعت گردشگری ایران به خوبی برای درآمدزایی و رونق اقتصادی استفاده نمائیم.
دلخوش با اشاره به واگذاری اختیارات دولت برمبنای سیاست های ابلاغی به بخش خصوصی، اضافه کرد: متأسفانه بخش خصوصی گرفتار اختلافات و مشکلات میان بخشی و برخی تصمیمات و اقدامات غلط بوده و عملکرد مطلوبی نداشته است.
وی با اعلان اینکه امروز به جایگاه رسیده ایم که نه بخش خصوصی و نه دولتی عملکرد مناسبی از خود به نمایش نگذاشته اند، اشاره کرد: در این میان باید از ظرفیت مناطق استفاده گردد وجود این مناطق سبب تبادل فرهنگی و ایجاد اشتغال و امنیت شده است.
دلخوش با تاکید بر اینکه توجه به صنعت گردشگری زمینه ایجاد تحول در اقتصاد کشور را فراهم می آورد، افزود: برای رسیدن به این تحول باید همه بخش های شامل دولتی و خصوصی تعامل و همکاری داشته باشند.
وی با اعلان اینکه باید دولت را برای رونق گردشگری مجاب نماییم، اضافه کرد: بطور قطع توجه به صنعت گردشگری سبب می شود در سال های آینده شاهد تحولات بزرگی در سطح کشور باشیم.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه امروز نفتی که می فروشیم برای ما آورده اقتصادی و درآمدی ندارد، اظهار داشت: امسال با کسری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه برای کارکنان مواجه هستیم.
وی با اعلان اینکه دهکده سلامت و استفاده از ظرفیت های دریا مغفول مانده است، اظهار نمود: در بخش گردشگری به هیچ عنوان در کشور خصوصاً در استان گیلان اقدامی انجام نشده است.
دلخوش با اشاره به اینکه ۶۰ درصد سرمایه گردشگری در استان گیلان موهبت الهی است، اضافه کرد: سرمایه گذار با توجه به این همه نعمت در گیلان ۴۰ درصد سرمایه نیاز دارد اما متأسفانه به سبب نداشتن برنامه نتواسته ایم از این ظرفیت استفاده نمائیم.


منبع:

1399/07/10
13:45:26
5.0 / 5
1594
تگهای خبر: انزلی , دریا , زمین , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا