در یك سال گذشته انجام شد

هزینه ۹۰۰ میلیونی اوقاف فومن در امور عمرانی و اجرای نیات واقفان

هزینه ۹۰۰ میلیونی اوقاف فومن در امور عمرانی و اجرای نیات واقفان

به گزارش بیا شمال رئیس اداره اوقاف فومن اظهار داشت: در یك سال قبل در انجام امور عمرانی، اجرای نیات واقفان و كمك به نیازمندان بیشتر از ۹۰۰ میلیون تومان در شهرستان فومن هزینه شده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین زارع قبل از ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در ترویج فرهنگ وقف خبرنگاران نقش مؤثری ایفا می کند، اظهار نمود: سازمان اوقاف از سازمان های تحقق محور است.
وی با اشاره به اینکه در یک سال قبل ۹۰۴ میلیون تومان در زمینه کمک به نیازمند و اجرای نیات موقوفات هزینه شده است، اضافه کرد: در این زمان ۹ سند مالکیت هم برای بقاع متبرکه و مساجد در سطح شهرستان فومن دریافت شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فومن در ادامه با اشاره به شیوع کرونا و فعالیت بقاع متبرکه و امامزادگان و مساجد شهرستان، اظهار داشت: بیشتر از هشت هزار و ۵۰۰ عدد ماسک در تولید و توزیع شده است.
وی به توزیع هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان شهرستان فومن اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۵ بسته آموزشی هم در بین دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند فومنی توزیع شده است.
حجت الاسلام زارع با اشاره به اینکه شهرستان فومن دارای ۸۴ موقوفه است، اظهار داشت: از این تعداد پنج موقوفه غیر متصرفی و مابقی متصرفی هستند و هزار و ۲۰۰ مستأجر هم در موقوفات شهرستان فومن کار می کنند.
وی با اشاره به اینکه برخی موقوفات دارای درآمد و برخی دیگر به دلایلی کم درآمد و یا فاقد درآمد هستند، اضافه کرد: ۳۴ بقعه متبرکه و ۱۸۰ مسجد در شهرستان فومن وجود دارد.


منبع:

1399/07/25
16:01:11
5.0 / 5
1140
تگهای خبر: آموزش , تولید , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا