فرماندار شفت:

افزایش زیرساخت های حوزه سلامت در شفت ضروریست

افزایش زیرساخت های حوزه سلامت در شفت ضروریست

به گزارش بیا شمال فرماندار شفت با اشاره به وضعیت نامطلوب حوزه بهداشت و درمان این شهرستان، اظهار داشت: افزایش زیرساخت های حوزه سلامت در شفت ضروری می باشد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید محسن موسوی ظهر چهارشنبه در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در فرمانداری شفت با قدردانی از تلاش شبانه روز کادر درمان و پرستاران در مقابله با کرونا، اظهار نمود: شهرستان شفت در حوزه سلامت عقب مانده است.
وی با اعلان اینکه ۸۰ درصد جمعیت شفت در روستاها ساکن هستند، اضافه کرد: زیرساخت های حوزه سلامت در این شهرستان باتوجه به توریست پذیر بودن باید بیشتر توجه گردد.
فرماندار شفت در ادامه با اشاره به کمبود امکانات و نیروی انسانی در بیمارستان امام رضا (ع)، اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات حوزه سلامت این شهرستان عدم فعالیت ۲۴ ساعته مراکز بهداشتی در سطح دهستان های شفت است.
وی به آمادگی ایجاد یک مرکز درمانی و آموزشی جامع در بخش احمد سرگوراب با بهره بردن از ظرفیت خیران اشاره و اشاره کرد: در حوزه نیروی انسانی، افزایش زیرساخت ها بهداشت و درمان و تجهیزات باید به شهرستان شفت توجه گردد.
ضریب ۲۰ درصدی اشغال تخت در بیمارستان امام رضا شفت
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به ضریب پایین اشغال تخت در بیمارستان امام رضا (ع) شفت، اظهار نمود: توزیع امکانات در حوزه سلامت بر اساس جمعیت و ضریب اشغال تخت است که این ضریب در بیمارستان شفت ۱۷ تا ۲۰ درصد است.
انوش دهنادی مقدم با اشاره به راه اندازی بخش جراحی در شفت، اضافه کرد: راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز در این شهرستان باتوجه به ضریب پایین اشغال تخت و جمعیت پایین شفت به صرفه نیست.
وضعیت نامطلوب بیمارستان امام رضا (ع) شفت
مدیر شبکه بهداشت و درمان شفت نیز در این جلسه با اشاره به کاهش درآمد بیمارستان امام رضا (ع) این شهرستان با انتشار ویروس کرونا، اظهار نمود: درآمد بیمارستان نسبت به هزینه های آن یک سوم است.
سلیمانی با اعلان اینکه وضعیت درآمدی بیمارستان شفت نسبت به گذشته بهبود یافته است، اضافه کرد: اختصاص پزشکان متخصص همچون اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای شهرستان شفت است.


منبع:

1399/08/01
13:05:43
5.0 / 5
1082
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تور , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا