مدیر كل ارشاد گیلان مطرح كرد:

عدم جذب ۴۶ درصدی تسهیلات كرونایی حوزه فرهنگ و هنر در گیلان

عدم جذب ۴۶ درصدی تسهیلات كرونایی حوزه فرهنگ و هنر در گیلان

به گزارش بیا شمال مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به عدم جذب ۴۶ درصدی تسهیلات كرونایی حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان های این استان خواهان پیگیری جدی ادارات شهرستانی در این حوزه شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، فیروز فاضلی بامداد چهارشنبه در جلسه با رؤسای ادارات شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان به صورت ویدئو کنفرانس با تاکید به اهمیت فرهنگ در جوامع، اظهار نمود: در حوزه فرهنگی باید به دنبال موضوعاتی برویم که نیازمند واکاوی است.
وی در ادامه تقلیل گرایی را بدترین حالت در فرهنگ عمومی عنوان نمود و اضافه کرد: نباید تمام جلسات فرهنگ عمومی بر روی یک مبحث خاص تمرکز کند با عنایت به وجود ۲۶ نهاد فرهنگی باید بر روی موضوعات مختلف بحث و بررسی صورت گیرد.
مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به شیوع کرونا و لزوم فرهنگ سازی در بعضی امور برای مقابله با این ویروس، اظهار داشت: امروز بیشتر از هر زمان دیگر در حوزه فرهنگ عمومی مبحث کرونا و نتایج اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن مطرح است.
وی با اشاره به اینکه شیوع این ویروس بر آزادی های فردی و اجتماعی در جوامع تأثیرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: در این عرصه نقش فرهنگ و بخصوص فرهنگ عمومی بسیار حائز اهمیت می باشد.
فاضلی همینطور به جذب تسهیلات کرونایی مختص به حوزه فرهنگ و هنر استان گیلان اشاره نمود، اضافه کرد: ۴۶ درصد از این تسهیلات که عموماً در ارتباط با شهرستان ها بوده جذب نشده است.
مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه شهرستان رشت با ۳۷ درصد، ماسال، سیاهکل به ترتیب در رتبه های ابتدایی عدم جذب تسهیلات کرونایی قرار دارند، اظهار داشت: این در شرایطی است که ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان ها بیشتر از دو برابر برای دریافت این تسهیلات معرفی کرده اند.
وی با تاکید بر لزوم پیگیری رؤسای ادارات شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در زمینه جذب این تسهیلات، خاطرنشان کرد: سهمیه هر شهرستان در این حوزه مشخص شده و برای کمک به هنرمندان صدمه دیده از کرونا باید این مورد به صورت جدی پیگیری شود.
فاضلی با اشاره به مبحث صدور مجوزها برای اجرای تئاتر در سطح شهرستان بر لزوم تعامل با معاونت هنری اداره کل تاکید و بیان نمود: اساسا وجود این تعامل خیلی از مشکلات و صدمه ها را برطرف خواهد نمود.
وی افزود: در آینده نزدیک صدور این مجوزها به صورت سامانه ای خواهد بود.

1399/08/15
12:42:34
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: تسهیلات , دریا , زمین , گیلان
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا