رئیس حوزه هنری مطرح كرد:

مطالبه رهبری تربیت نیروی انسانی متعهد در حوزه فرهنگ و هنر

مطالبه رهبری تربیت نیروی انسانی متعهد در حوزه فرهنگ و هنر

رئیس حوزه هنری تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد در حوزه فرهنگ و هنر را مطالبه رهبری عنوان نمود و اظهار داشت: سوژه ها و مضامین انقلابی باید به تولیدات فاخر هنری تبدیل گردد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمد مهدی دادمان امروز در دیدار با استاندار گیلان اظهار نمود: تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد در حوزه فرهنگ و هنر و چندین برابر شدن تولیدات هنر و ادبیات انقلاب و دفاع مقدس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب به حوزه هنری و تحقق این مطالبات توسط ظرفیت های استانی است.
دادمان بر ضرورت تبدیل سوژه ها و مضامین انقلابی در استانها به تولیدات فاخر هنری تاکید کرد و اضافه کرد: در امتداد استعدادیابی، پرورش نیروهای مشتاق اسلام، انقلاب و کشور باید برنامه ریزی شود.
وی افزود: باتوجه به پیشتازی گیلان در این عرصه می توان این استان را نمونه ای برای ترغیب دیگر استانها معرفی نمود.
رئیس حوزه هنری به استفاده از گروه های مردمی در اجرای ماموریت ها و نیز توجه به شکل گیری مرکز نوآوری در حوزه صنایع خلاق با بهره بردن از هنرهای دیجیتال اشاره و بیان کرد: باید با خلق ظرفیت های جدید، فضای کسب وکار فعالان غیردولتی گسترش یابد.

لزوم توجه به راه اندازی صنایع خلاق برای تولیدات فرهنگی
استاندار گیلان نیز در این دیدار حوزه هنری را برخاسته از انقلاب اسلامی و بر پایه اندیشه های انقلاب استوار دانست و اظهار نمود: این انتظار وجود دارد که باتوجه به گستره مخاطبان عام تولیدات این مجموعه و نیز تأکیدات مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب، اولویت های کشور در برنامه های اصلی تولید محتوا قرار گیرند.
وی ضرورت توجه به فضاهای متنوع فرهنگی و لزوم آشنایی با تکنولوژیهای جدید و شناخت و بهره گیری از ظرفیت های آنها را از مهمترین موضوعات امروز جامعه عنوان و بیان کرد: به جهت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در کشور و استانها این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.
استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت پرهیز از استفاده سیاسی و ابزاری از هنرمندان و پژوهشگران، اظهار داشت: چابکی و پویایی با نیروی انسانی محدود رمز موفقیت حوزه هنری گیلان است.
وی افزود: توجه به موضوع ایثار، شهادت و فرهنگ انقلاب و تنظیم سند استراتژیک توسعه فرهنگی در گیلان برای اجرای انتظارات رهبر معظم انقلاب از حوزه هنری و تربیت نیروی انسانی، می تواند الگویی برای سایر استانها باشد.
زارع با اعلان اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی با پیشرفت بالا و نیز توجه به حوزه های فرهنگ، هنر و آموزش استان باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: با تخصیص اعتبار لازم از اقدامات در حال انجام خصوصاً ساخت پردیس سینمایی در مرکز استان حمایت می شود.
وی بر ضرورت توجه به راه اندازی صنایع خلاق در جهت تبلور اقدامات مبتکرانه در عرصه هایی همچون بازی های کامپیوتری، تبلیغات فضای مجازی، پویانمایی، معماری، طراحی و گرافیک تاکید و اشاره کرد: از ظرفیت صندوق پژوهش و فناوری در راه انجام اقدامات خلاقانه علمی، فرهنگی و آموزشی با محوریت شرکت های دانش بنیان، پارک علم و فناوری و حوزه هنری بیش از پیش بهره گیری شود.

1399/08/28
21:26:12
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: آموزش , ابزار , تبلیغات , تور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا