از ابتدای امسال تاكنون؛

رفع تصرف 110 هكتار از اراضی ملی آستارا

رفع تصرف 110 هكتار از اراضی ملی آستارا

به گزارش بیا شمال سرپرست اداره منابع طبیعی آستارا ضمن اشاره به رفع تصرف ۱۱۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان از آغاز سال جاری تاکنون، اظهار داشت: ۱۱۴ پرونده در این حوزه تشکیل شده است.محمد جعفر گل محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۱۰۰ نفر از بسیجیان، دانشگاهیان، فرهنگیان، دانش آموزان و سازمان های مردم نهاد بعنوان همیار طبیعت برای حفاظت از منابع ملی با این اداره همکاری می کنند، اظهار نمود: علاقه مندان می توانند با رفتن به سایت همیاران طبیعت مراحل پیش ثبت نام را انجام دهند و مراحل صدور کارت هم در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری انجام می شود.
وی ضمن اشاره به اینکه دوستداران منابع طبیعی به صورت داوطلبانه و به قصد خدمت، سازماندهی می شوند تا در چارچوب همیار طبیعت دانش آموز، همیار طبیعت مروج و همیار طبیعت محافظ به صورت افتخاری در حراست از عرصه های منابع طبیعی همکاری کنند، اضافه کرد: حفاظت از منابع طبیعی سیاست اصلی این اداره است و قانون گریبان متصرفان، قاچاقچیان و متعرضان به منابع ملی را می گیرد و مانع دست درازی آنها به اراضی ملی می شود.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به اینکه نیروهای یگان حفاظت با کمترین امکانات از جنگل ها و اراضی ملی صیانت می کنند و تأمین خودروی اطفای حریق و نیروی انسانی برای منابع طبیعی آستارا در برنامه کاری است، اظهار داشت: امسال از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی آستارا در چارچوب ۱۱۴ فقره پرونده رفع تصرف شد.
وی از همکاری ۲۲ نفر از راه یک شرکت حفاظت منابع طبیعی برای مقابله با متخلفان منابع ملی در آستارا جدا از کارکنان اداره منابع طبیعی این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است.
کشف محموله بزرگ چوب آلات جنگلی در آستارا
وی از کشف بزرگترین محموله چوب آلات جنگلی در شهرستان مرزی بندر آستارا اطلاع داد و اظهار داشت: با تلاش مأموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا بزرگترین محموله چوب آلات جنگلی غیرمجاز شامل الوار تراوس در این شهرستان مرزی کشف و ضبط شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی آستارا تعداد چوب آلات جنگلی غیرمجاز کشف شده را ۷۰۰ اصله از نوع توسکا، راش، گردو و سایر انواع درختان جنگلی عنوان نمود و اضافه کرد: حجم چوب آلات جنگلی غیرمجاز که کشف شد ۲۵ متر مکعب است.
وی، افزود: این چوب آلات جنگلی غیرمجاز کشف شده طی گشت و ایجاد ایست بازرسی در محور مواصلاتی آستارا به اردبیل با همکاری مأموران اداره آگاهی نیروی انتظامی از یک تریلی کمپرسی کشف و ضبط شد. گل محمدی، خاطرنشان کرد: با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.


منبع:

1399/09/26
13:38:41
5.0 / 5
614
تگهای خبر: آب , اراضی , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا