سخنگوی ستاد ملی كرونا مطرح كرد:

فضای بسته عامل مهم و تأثیرگذار در انتقال ویروس كرونا

فضای بسته عامل مهم و تأثیرگذار در انتقال ویروس كرونا

سخنگوی ستاد ملی کرونا با ابزار نگرانی از فرا رسیدن فصل زمستان و برگزاری دورهمی های خانوادگی، اظهار داشت: فضای بسته عامل مهم و تأثیرگذار در انتقال ویروس کرونا است.



به گزارش بیا شمال به نقل از مهر علیرضا رئیسی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه درگیری شدید استان های گیلان و قم در پیک اول انتشار ویروس کرونا، اظهار داشت: رسانه های معاند هجمه سنگینی بر ایران وارد کردند تا وانمود کنند جمهوری اسلامی توانایی مقابله با این بیماری را ندارد.
سخنگوی ستاد ملی کرونا با اعلان اینکه با کمک کادر درمان، مسئولین اجرائی و گروه های جهادی شاهد مهار پیک اول بیماری در اردیبهشت ماه بودیم، اضافه کرد: با کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی موج دوم کرونا در شهرهای جنوبی کشور شروع شد که توانستیم با تجربیات موجود به کنترل بیماری بپردازیم.
خدمات دهی به سالمندان و بیماران زمینه ای برای کاهش آمار فوتی ها
وی با تاکید بر اینکه فضای بسته عامل مهم و تأثیرگذار در انتقال بیماری کرونا است، اظهار نمود: نگرانی ما هم فرارسیدن فصل زمستان و دورهمی های خانوادگی خصوصاً در شب یلدا است که اگر پروتکل ها رعایت نشود شاهد پیک بعدی بیماری در هفته های اول زمستان خواهیم بود.
رئیسی با اشاره به اینکه خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکا در حوزه درمانی هنگام شیوع با کمبودهای زیادی رو به رو شدند، اظهار داشت: باتوجه به شرایط مطلوب شبکه بهداشت و درمانی کشور شاهد کمبود تخت های بیمارستانی به صورت جدی نبودیم.
وی با اعلان اینکه در طرح های غربالگری با تمرکز بر افراد سالمند و لطمه پذیر در دوره اول بیش از ۸۰ میلیون نفر غربالگری شدند طرح های غربالگری با تمرکز بر افراد سالمند و لطمه پذیر در دوره اول بیش از ۸۰ میلیون نفر غربالگری شدند، اضافه کرد: در مراحل بعدی غربالگری به دنبال جبران و تکمیل خدمات عقب مانده به افراد مبتلا و در معرض مبتلا بوده ایم.
رئیسی با تاکید بر اینکه در مرحله سوم غربالگری مدیران در تلاش هستند با برنامه ریزی مدون خدمات حضوری و غیرحضوری بهتری به شهروندان ارائه کنند، اشاره کرد: کمتر از ۲.۵ درصد در حوزه درمانی عقب افتادگی خدمات بهداشتی داریم که آماری بی نظیر و قابل قبول است.
سخنگوی ستاد ملی کرونا کشور با اعلان اینکه در اجرای طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» به دنبال قطع زنجیره انتقال هستیم، افزود: با اجرای فاکتورهای کیفی مراقبتی، نظارتی و حمایتی خدمات رسانی به افراد لطمه پذیر در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه ۸۸ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای هستند، اظهار داشت: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خدمات رسانی به این قشر در اولویت قرار دارد.
وضعیت نامطلوب زیرساخت های بهداشتی در گیلان
رئیسی با اشاره به اینکه گیلان اخیرا از وضعیت قرمز خارج شده و هنوز بعضی از شهرهای آن در وضعیت عدم ثبات قرار دارند، اشاره کرد: با استراتژی متمرکز به دنبال قطع زنجیره در سطح شهرها برای نجات استان و کشور هستیم.
سخنگوی ستاد ملی کرونا کشور با اعلان اینکه زیرساخت های درمانی گیلان به نسبت زیر ساخت های درمانی کشور وضعیت خوبی ندارد، اشاره کرد: حیرت انگیز است که در طول سالهای گذشته برای ارتقای سیستم درمانی گیلان اقدامات خوبی صورت نگرفته است.
وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم با رایزنی های صورت گرفته پروژه های بهداشتی نیمه تمام گیلان که تا اردیبهشت ماه سال آینده قابلیت تکمیل دارند به بهره برداری برسند، افزود: برای تکمیل این پروژه ها نیازمند اعتبار ۶۳ میلیارد تومانی هستیم.
رئیسی از جذب اعتبارات ویژه تا چند ماه آتی برای کمبودهای درمانی موجود در گیلان جذب اعتبارات ویژه تا چند ماه آتی برای کمبودهای درمانی موجود در گیلان آگاهی داد و اضافه کرد: وزارت بهداشت نیز در سال آینده اعتبارات قابل قبولی را برای توسعه بخش های درمانی کشور در نظر گرفته است.
وی جذب نیروهای بهورز را اولویت اول گیلان دانست که برمبنای گسترش شبکه به ۴۲۴ بهورز در استان نیاز است و اضافه کرد: در حوزه نیروهای پشتیبانی علوم پزشکی گیلان با انباشت نیرو مواجه می باشد.
رئیسی با تاکید بر اینکه باتوجه به ظرفیت های موجود چاره برون رفت سیستم بهداشت گیلان اجرای طرح پزشک خانواده است، اظهار نمود: با اجرای این طرح بخش عظیمی از کمبود نیروهای انسانی جبران خواهد شد که به ارتقای فاکتورهای بهداشتی در گیلان کمک خواهدنمود.

1399/09/30
18:24:25
5.0 / 5
853
تگهای خبر: ابزار , بهره برداری , پزشك , تور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا