معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:

۱۲ هزار هنرمند صنایع دستی در مازندران فعالیت دارند

۱۲ هزار هنرمند صنایع دستی در مازندران فعالیت دارند

به گزارش بیا شمال معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به ضرورت معرفی شهرها و مناطق گردشگری اظهار داشت: 12 هزار هنرمند صنایع دستی در استان فعالیت دارند که باید بازارهای فروش را بسط داد.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مهدی رازجویان بعدازظهر یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی با فرمانداران و شهرداران مازندران با تاکید بر نقش صنعت گردشگری در توسعه استان گفت: از پتانسیل و مواهب خدادادی در مازندران باید در جهت اشتغال زایی، رونق کسب وکار و برقراری آرامش بیشتر برای هم استانی ها بهره برد و توجه به صنعت گردشگری نباید موجب لطمه و تخریب محیط زیست استان شود.

رازجویان شهرداری ها را به تهیه کتاب مصور و مکتوب کردن ظرفیت های مختلف گردشگری شهرها دعوت کرد و اضافه کرد: معرفی هر چه بهتر شهرها به جذب گردشگران باکیفیت تر کمک می نماید.

رازجویان در این نشست که با حضور مدیرکل گردشگری مازندران انجام شد با اشاره به تبیین شهر توریست در استان، اضافه کرد: شهرداران راه اندازی سراهای صنایع دستی در شهرها را به صورت جدی پیگیری کنند.

وی با اعلان اینکه مازندران مقصد اصلی گردشگران و مسافران است، اشاره کرد: در امتداد جهش تولید و ایجاد اشتغال باید به حضور گردشگران میلیونی در استان بعنوان یک فرصت دیده شود.

معاون استاندار مازندران توسعه بوم گردی را یکی از راه های توسعه روستاها دانست و اضافه کرد: استفاده مناسب از آب بندان ها نیز رونق گردشگری در روستاها را به دنبال خواهد داشت.

رازجویان با اشاره به اینکه توجه به صنایع دستی هنرمندان مازندرانی، توجه به هویت فرهنگی هر شهر شمرده می شود، گفت: راه اندازی سراهای صنایع دستی در نقاط مناسبی در شهرها، موجب رونق کسب وکار هنرمندان و معرفی هویت فرهنگی شهرها می شود. رونق ۶۴ رشته صنایع دستی در مازندران

رازجویان با اعلان اینکه ۱۲ هزار هنرمند مازندرانی در ۶۴ رشته صنایع دستی مشغول فعالیت هستند، به ساخت خانه توریست توسط شهرداری بهشهر اشاره نمود و افزود: سراهای صنایع دستی می توانند موجب ایجاد بازاری برای فروش محصولات صنایع دستی شوند پس شهرداران این مسئله را به شکل جدی پیگیری کنند.

معاون استاندار مازندران اشاره کرد: شهرداران جهت توسعه گردشگری، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دارای اهلیت را جدی تر دنبال کنند.

رازجویان با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، از تلاش ها و جانفشانی های کادر درمان و پرستاران قدردانی نمود و اضافه کرد: پس از ریشه کن شدن ویروس کرونا، شهرداران برگزاری رویدادهای فرهنگی و گردشگری پرشور جهت ایجاد نشاط اجتماعی را در دستور کار قرار دهند.

رازجویان در بخش دیگری از این جلسه با تاکید بر نقش شهرداری ها در ترویج فرهنگ کتاب خوانی، اضافه کرد: طبق قانون، نیم درصد از درآمدهای شهرداری ها باید در این راستا هزینه شود پس شهرداران همکاری بیشتری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان داشته باشند.

معاون استاندار مازندران در ادامه این جلسه که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی برگزار شد، به اهمیت بازآفرینی شهری در توسعه شهرها اشاره نمود و افزود: شهرداران در امتداد استفاده از ظرفیت های بازآفرینی شهری جدی تر عمل کنند برای اینکه بازآفرینی شهری فرصتی برای کمک به شهرداری ها شمرده می شود.

وی افزود: بازآفرینی شهری بازوان مدیریت شهری شمرده می شود پس شهردارانی موفق هستند که از بازآفرینی شهری و سرمایه گذاران به درستی استفاده کنند.

رازجویان با تاکید بر اهمیت مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز، اضافه کرد: کم کاری فرمانداران و شهرداران در بحث مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفتنی نیست و گزارش آن به وزارت کشور ارسال می شود.

1399/10/01
14:30:54
5.0 / 5
941
تگهای خبر: آب , استانداری , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا