گزارش بیا شمال

سرداری كه سرباز ولایت بود

سرداری كه سرباز ولایت بود

مرور وصیت نامه سردار دل ها، عاشقی که سرانجام به کاروان دوستان شهیدش پیوست، درس هایی برای همه نسل ها همچون مجاهدان و سیاسیون دارد.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: از فاطمیه گرفته تا عاشورا و کربلا، از ۹ دی ۸۸ تا ۱۳ دی ۹۸، نخ تسبیح همه این حوادث و رویدادها ما را به خط سرخ ولایت و رهبری سوق می دهد و امامت و ولایت حلقه وصل همه این رخدادها است. از کوچه پس کوچه های مدینه و پهلوی شکسته بی بی دوعالم که یاد نماییم، غربت و مظلومیت ولی زمانه، در کوچه های غم گرفته مدینه طنین انداز می شود و بانو، جانش را نثار جانان ولی زمین و زمان کرد تا بگوید، تا پای جان باید برای ولایت ایستاد و درد پهلو و بازو را به جان خرید. عاشورا حدیث دلدادگی عاشقی و شیدایی بود و ۷۲ پروانه گرد شمع ولایت سوختند و ذوب شدند تا حسین (ع)، حجت خدا در زمین و زمان، مظلومیتش را در تاریخ طنین انداز کند و خطاب به آزادیخواهان عالم، درس آزادگی و حریت را ندا دهد. دفاع مقدس و دفاع از حرم، نمونه دیگری از عشقبازی مردان مرد بود که تا پای جان ایستادند و از حریم ولایت و دوده عصمت و طهارت دفاع کردند و اجازه ندادند دست نامحرمان خدشه ای بر حریم آل الله وارد کند و در رأس شهدای مدافع حرم، سردار دل ها، حاج قاسم سلیمانی قرار دارد که یکسالی است همه آزادیخواهان جهان و ایران دلتنگش شده اند. بازخوانی وصیت نامه سردار شهید سلیمانی در روزهایی که معطر به عطر بصیرت علوی و فاطمی است می تواند بیش از هر زمانی زنگار غبار از چهره زمانه بزداید. اذعان شهید سلیمانی به مظلومیت اعظم رهبر معظم انقلاب وصیت نامه گهربار سردار دل ها با نام خدا و شهادت به اصول دین و سپاس از خداوند باری تعالی به خاطر نعمت های بیکران آغاز می شود و به بندی می رسد که ستون خیمه گاه نظام و ولایت است، آنجا که می نویسد: «خداوند ترا شکرگذارم که بعد از عبد صالحت خمینی عزیز، مرا در راه عبد صالح دیگری که مظلومیتش اعظم است بر صالحیتش، مردی که حکیم امروز اسلام و تشیع و ایران و جهان سیاسی اسلام است، خامنه ای عزیز که جانم فدای او باد قرار دادی»
حجت الاسلام ناصر شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: ولایت و تبعیت از ولی فقیه و رهبری مهمترین پیام وصیت نامه سردار سلیمانی و حماسه ماندگار ۹ دی است. وی با اظهار اینکه مردم برای دفاع از حریم امامت و ولایت در حماسه ۹ دی به میدان آمدند و بساط فتنه های مخملی و اسرائیلی را برچیدند، افزود: سردار سلیمانی نیز هم در زندگی اطاعت پذیری محض از امامت و ولایت داشت و به صورتی ایران اسلامی را حرم قلمداد می کرد. وی با تاکید بر بازخوانی وصیت نامه سردار سلیمانی و تاکید سردار دل ها بر مظلومیت مقام معظم رهبری عنوان کرد: نگاهی به سخنان شخصیت های بزرگ جهانی نشان بصیرت و بینش عمیق مقام معظم رهبری است. حجت الاسلام شکریان ادامه می دهد: بعنوان نمونه کوفی عنان در زمانی که دبیر کل سازمان ملل متحد بود و دیداری با مقام معظم رهبری داشته است بعد از آن می گوید همیشه معتقد بودم شخصیت های معنوی و عرفانی از مسائل سیاسی اطلاعی ندارند ولی در دیدار اخیرم، ایشان را در اوج قداست، شخصیتی سیاسی دیدم که آنچه از سیاسیون بزرگ در ذهنم بود همه را پاک کردم. سیر و بازخوانی در وصیت نامه سردار سلیمانی نشان میدهد که این شخصیت والامقام همیشه عاشق و شیدای شهادت بود و در جایی می نگارد خداوند، ای عزیز، من سال ها است کاروانی به جا مانده ام و پیوسته کسانی را به سمت آن روانه می کنم اما خود جامانده ام، می دانی هیچ گاه نتوانستم آنها را از یاد ببرم و پیوسته یاد آنها، نام آنها نه در ذهنم بلکه در قلبم و در چشمم، با اشک و آه یاد شدند. درس های سردار سلیمانی برای سیاسیون؛ از اصول یعنی ولایت فقیه مراقبت کنید خوانش وصیت نامه سردار سلیمانی برای همه نسل ها شامل برادر و خواهران ایرانی، بسیجیان و سیاسیون درس های زیادی دارد. محمد جعفری استاد دانشگاه در این حوزه به خبرنگار مهر می گوید: آنچه در وصیت نامه سردار سلیمانی و در خیلی از بندها پررنگ تاکید شده، مراقبت از اصول یعنی ولایت فقیه است و در جایی آورده است «خصوصا این حکیم، مظلوم وارسته در دین، فقه، عرفان، معرفت، خامنه ای عزیز را عزیز جان خود بدانید و حرمت اول را حرمت مقدسات خود بدانید». این استاد دانشگاه با اشاره به ژرف نگری سردار سلیمانی و تبعیت محض وی از رهبری و ولایت ادامه می دهد: به اعتقاد این سردار بزرگ، عاشورا و محرم، صفر و فاطمیه همه و همه پشتوانه ملت بزرگ ایران است و نباید در اصول که همان ولایت فقیه است اختلاف داشته باشیم. وی ادامه داد: سردار سلیمانی عاشق مردم کشور بوده و وجود خودرا نذر ملت و رهبری کرده است و همیشه بر ماندن در خط رهبری و ولایت تاکید داشت و اعتقاد داشت این ولایت، ولایت علی بن ابیطالب و خیمه او خیمه حسین فاطمه است و باید دور آن گشت. جعفری با عنوان اینکه دفاع از اسلام و ولایت فقیه نیازمند هوشمندی و توجه خاص است، اضافه کرد: متأسفانه در جریان فتنه ۸۸ برخی خواص بی بصیرت متوجه هجمه و حربه دشمن نشدند و آب به آسیاب دشمن ریختند درحالی که باید ولایتمداری و تبعیت از ولایت را از سردار شهید سلیمانی و یارانش بیاموزند.
وی افزود: همین طور در منشور و وصیت نامه سردار سلیمانی به گروه های سیاسی هم سفارش می شود که مناظره ها و کلام و رفتارشان تضعیف کننده دین و انقلاب نباشد برای اینکه شرط باهم بودن توافق و بیان صریح حول اصول همچون اعتقاد عملی به ولایت فقیه، اعتقاد حقیقی به جمهوری اسلامی است. مبارزه با فساد و تجملات، احترام به مردم و خدمت بی منت به آنان و رقابت صحیح بر پایه اصول برای انتخاب اصلح از دیگر موارد و درس هایی است که در سیره و روش سردار سلیمانی و در وصیت نامه اش پررنگ شده است این استاد دانشگاه تصریح کرد: مبارزه با فساد و تجملات، احترام به مردم و خدمت بی منت به آنان و رقابت صحیح بر پایه اصول برای انتخاب اصلح از دیگر موارد و درس هایی است که در سیره و روش سردار سلیمانی و در وصیت نامه اش پررنگ شده است. بااینکه حماسه بزرگ و مردمی ۹ دی بساط فتنه مخملی و اسرائیلی – آمریکایی ۸۸ را درهم پیچید اما همچنان فتنه ها درخت به ثمرنشسته انقلاب را تهدید می کند و برخی خواص بی بصیرت و ساده اندیش با اظهارات سخیف حق را ناحق و ناحق را حق جلوه می دهند و آب به آسیاب دشمن می ریزند. اظهارات سخیف امجد خشم و انزاجار مردم مؤمن و انقلابی و مراجع عظام را منجر گردیده است، تاجایی که آیت الله سید رحیم توکل نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان نمود امجد حق را ناحق و ناحق را حق جلوه داده است و باید بداند امثال ایشان در دل حزب الله و شهدا جایی ندارند و سبب انزجار مردم شده است. آیت الله سید رحیم توکل با اشاره به اینکه جریانات به وجود آمده در تاریخ برای همگان درس هایی دارد تا با نگریستن به آن برای آینده برنامه ریزی کنند، اضافه کرد: در قرآن کریم نیز تاکید شده که به تاریخ و سرنوشت اقوام نگریسته شود. وی با انتقاد از حرف های نسنجیده امجد و فرزندش گفت: این سخنان موضوع زبیر و پسرش عبدالله را در تاریخ تکرار کرده است و کسی که ۳۰ سال درخط یاری حضرت امیرالمومنین بود بواسطه پسر ناخلفش، پدر را از خط امیرمومنان دور کرد و از بانیان جنگ جمل شده است. نظر شخصیت و مراجع عظام درباره ولایت فقیه / ‏‬ رهبران خارجی سرتعظیم فرود آوردند با سیر در وصیت نامه سردار سلیمانی و کلام بزرگان و اندیشمندان می توان به این مسئله پی برد که آنچه انقلاب اسلامی را متمایز از سایر نظام ها و انقلاب ها کرده است، مسئله ولایت و رهبری است و دشمنان قسم خورده انقلاب همیشه در تلاش هستند تا با شیوه های مختلف به حریم ولایت و امامت خدشه و لطمه وارد کنند و تنها راه رهایی از گزندها، پیش بردن سیره و مکتب شهدایی چون سلیمانی ها است. رهبری نظام اسلامی در کلام بزرگان و مراجعی نظیر آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله فاطمی نیا، آیت الله خوشوقت، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله طالقانی، آیت الله ناصری، حجت الاسلام بهلول، مرحوم دولابی، شهید مرتضی آوینی و سردار شهید سلیمانی و دیگران، امید آینده اسلام است و هرکس کوچک ترین حرفی در تضعیف مقام رهبری بزند و اندیشه ای ضد رهبری داشته باشد، خداوند او را نخواهد بخشید. همین طور شخصیت های بزرگ جهانی نظیر کوفی عنان، پوتین، خاویرپرز دکوئیار و غیره نیز بر شخصیت والای سیاسی و معنوی مقام معظم رهبری اذعان داشته اند و تاجایی که پوتین در مسافرت به ایران می گوید: «من کمونیستم، خانم من مسیحی ارتدکس است، درخانه ما کتاب های مسیحی یافت می شود و من آنها را خوانده ام، من آنچه را که درباره عیسی مسیح خوانده بودم، همه را در چهره رهبر ایران دیدم».

1399/10/10
16:01:09
5.0 / 5
1043
تگهای خبر: آب , تبلیغات , خرید , زمین
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا