مدیر عامل برق منطقه ای گیلان:

تعریف پروژه در حوزه برق گیلان با نگاه به حل مشكلات انجام می شود

تعریف پروژه در حوزه برق گیلان با نگاه به حل مشكلات انجام می شود

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط میان مراکز علمی و دانشگاهی با صنعت، اظهار داشت: تعریف پروژه در حوزه برق گیلان با نگاه به حل مشکلات انجام می شود.گزارش خبرنگار مهر، بهمن داراب زاده بامداد شنبه در جلسه شورای معاونین با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط این حوزه با دانشگاه و صنعت، اظهار نمود: اظهار داشت: سعی شده تا در این شرکت به تحقیقات و پژوهش ها توجه ویژه ای شود.
وی با اشاره به اینکه توجه به تحقیق و پژوهش زمینه توسعه در هر حوزه ای را فراهم می آورد، اضافه کرد: امروز خیلی از کشورهای دنیا بخش قابل توجهی از درآمدهای ملی خویش را به حوزه پژوهش و تحقیق اختصاص داده اند.
داراب زاده ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص دفاع از جامعه نخبگان و حرکت علمی کشور، اظهار داشت: در شرایط فعلی، بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند توجه به خودکفایی و قطع وابستگی هستیم که این هم نیازمند رابطه بیشتر صنعت با دانشگاه است.
وی با اشاره به اینکه در همین راستا به دنبال تقویت ارتباط مراکز علمی و دانشگاه با حوزه صنعت بخصوص برق هستیم، افزود: تعریف پروژه های مختلف و متنوع در شرکت برق گیلان و همکاری با دانشگاه های تراز اول کشور و مراکز علمی و دانشگاهی استان گیلان هم در همین راستا بوده است.
داراب زاده ضمن اشاره به اینکه تعریف پروژه ها در برق منطقه ای گیلان با نگاه کاربردی جهت حل مسائل و مشکلات حوزه برق انجام می شود، افزود: انتظار می رود با استفاده از پتانسیل و ظرفیت مراکز علمی و دانشگاه و تلفیق تجربه با دانش بتوانیم قدم های مؤثری در حل مسائل حوزه صنعت برق استان برداریم.
مدیر عامل برق منطقه ای گیلان صنعت برق را صنعتی زیربنایی و زیرساختی عنوان و خاطرنشان کرد: انجام فعالیتهای تخصصی، مهندسی و پیچیده در صنعت برق سبب شده تا صنعت برق از حساسیت ویژه ای برخوردار باشد. در دنیای امروز از بزرگ ترین فعالیتهای اقتصادی، تجاری، صنعتی و … گرفته تا ریزترین و جزئی ترین آنها در زندگی روزمره، متأثر از انرژی برق بوده و در دنیای مدرن امروزی عملاً زندگی بدون برق یا میسر نبوده یا بسیار مشکل خواهد بود.
وی ضمن اشاره به تحریم های همیشگی و ظالمانه دشمنان ضد نظام، اظهار داشت: از آغاز پیروزی بزرگ انقلاب و به خصوص در بخش ورود تکنولوژی در صنعت برق با تحریم های مختلفی مواجه بودیم اما صنعت برق با تاکید بر دانش بومی و خودباوری توانست وابستگی در عرصه صنعت برق را به حداقل برساند.
داراب زاده در ادامه به قدمت بیشتر از ۱۱۵ ساله صنعت برق استان گیلان اشاره نمود و افزود: شرکت برق منطقه ای گیلان دارای ۷۱ پست فوق توزیع و انتقال و دارای حدود ۲۸۵۰ کیلومتر مدار خطوط فوق توزیع و انتقال است و مسئولیت انتقال انرژی برق از نیروگاه ها در سطوح ولتاژی ۶۳، ۱۳۲، ۲۳۰، ۴۰۰ کیلوولت و نهایتاً تبدیل این ولتاژ در سطح ۲۰ کیلوولت جهت تحویل به شرکت توزیع نیروی برق را برعهده دارد.

1399/10/13
23:19:48
0.0 / 5
1195
تگهای خبر: زمین , زیربنا , صنعت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا